Přeskočit na obsah

Mairie de Montrouge (stanice metra v Paříži)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Mairie de Montrouge
StátFrancie
MěstoPaříž, Montrouge a Bagneux
Vznik23. března 2013
Linky4
Externí odkazy
Souřadnice sídla
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Mairie de Montrouge je stanice pařížského metra na lince 4 na pařížském předměstí Montrouge jižně od Paříže. Nachází se na křižovatce ulic Avenue de la République, Rue Gabriel Péri a Avenue Jean Jaurès. Stanice byla otevřena 23. března 2013.

Zprovoznění 780 metrů dlouhého úseku do Mairie de Montrouge ve směru na jih od Paříže je prvním krokem k prodloužení linky 4 až do města Bagneux. Tento úsek byl plánován již v roce 1929, ale přesto zůstal konec linky na hranicích města. V roce 2022 došlo k otevření dalšího úseku se stanicemi Barbara a konečnou Bagneux – Lucie Aubrac.

V roce 2004, kdy bylo rozhodnuto o výstavbě, činily odhadované náklady na výstavbu prvního úseku z tehdejší konečné Porte d'Orléans 152 miliónů eur.

Montrouge je obec sousedící s Paříží a zdejší dopravní obslužnost zajišťují především autobusy. Novou stanici využilo během prvních šesti měsíců provozu 2 916 681 cestujících.[1]

Název[editovat | editovat zdroj]

Stanice se nachází v blízkosti radnice města, po níž nese jméno (mairie = radnice).

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Mairie de Montrouge (métro de Paris) na francouzské Wikipedii.

  1. (francouzsky) Statistika provozu Archivováno 12. 10. 2014 na Wayback Machine.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Porte de Clignancourt Metro v PařížiLinka 4 směr Bagneux – Lucie Aubrac
Porte d'Orléans Mairie de Montrouge Barbara

Porte de ClignancourtSimplonMarcadet – PoissonniersChâteau RougeBarbès – RochechouartGare du NordGare de l'EstChâteau d'EauStrasbourg – Saint-DenisRéaumur – SébastopolÉtienne MarcelLes HallesChâteletCitéSaint-MichelOdéonSaint-Germain-des-PrésSaint-SulpiceSaint-PlacideMontparnasse – BienvenüeVavinRaspailDenfert-RochereauMouton-DuvernetAlésiaPorte d'OrléansMairie de MontrougeBarbaraBagneux – Lucie Aubrac