Barbès – Rochechouart (stanice metra v Paříži)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Barbès – Rochechouart
Původní název Boulevard Barbès
Stát Francie
Město Paříž
Ulice boulevard Marguerite-de-Rochechouart
Vznik 26. března 1903
Linky 2
4
Externí odkazy
Kód památky PA00086750
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Nástupiště linky 2

Barbès – Rochechouart je přestupní stanice pařížského metra mezi linkami 2 a 4. Nachází se na hranicích 9., 10. a 18. obvodu v Paříži na křižovatce ulic Boulevard de la Chapelle, Boulevard Barbès, Boulevard de Magenta a Boulevard Rochechouart. Zatímco linka 2 je položená na viaduktu, ze kterého se koleje západním směrem do stanice Anvers noří do podzemí, nástupiště linky 4 leží pod povrchem.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Stanice byla otevřena 26. března 1903 několik týdnů po prodloužení linky 2 ze stanice Anvers do Bagnolet (dnes Alexandre Dumas). 21. dubna 1908 byl otevřen první úsek linky 4 mezi Porte de Clignancourt a Châtelet a s tím i podzemní nástupiště na této stanici. Tato stanice je zakřivená a ve směru na Porte de Clignancourt lze odtud vidět na stanici Château Rouge.

Název[editovat | editovat zdroj]

Stanice byla otevřena pod názvem Boulevard Barbès, ale již 3. dubna téhož roku získala současný název. Ten se skládá ze dvou částí odvozených od bulvárů, které se zde kříží. Boulevard Barbès nese jméno francouzského politika Armanda Barbèse (18091870). Boulevard de Rochechouart je pojmenován podle abatyše Marguerite de Rochechouart Montpipeau (16651727).

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Barbès - Rochechouart (métro de Paris) na francouzské Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Porte Dauphine Metro v PařížiLinka 2 směr Nation
Anvers Barbès – Rochechouart La Chapelle

Porte DauphineVictor HugoCharles de Gaulle – ÉtoileTernesCourcellesMonceauVilliersRomePlace de ClichyBlanchePigalleAnversBarbès – RochechouartLa ChapelleStalingradJaurèsColonel FabienBellevilleCouronnesMénilmontantPère LachaisePhilippe AugusteAlexandre DumasAvronNation

← směr Porte de Clignancourt Metro v PařížiLinka 4 směr Bagneux – Lucie Aubrac
Château Rouge Barbès – Rochechouart Gare du Nord

Porte de ClignancourtSimplonMarcadet – PoissonniersChâteau RougeBarbès – RochechouartGare du NordGare de l'EstChâteau d'EauStrasbourg – Saint-DenisRéaumur – SébastopolÉtienne MarcelLes HallesChâteletCitéSaint-MichelOdéonSaint-Germain-des-PrésSaint-SulpiceSaint-PlacideMontparnasse – BienvenüeVavinRaspailDenfert-RochereauMouton-DuvernetAlésiaPorte d'OrléansMairie de MontrougeBarbaraBagneux – Lucie Aubrac