Livets Ord

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Livets Ord (jinak také Word Of Life, doslova "Slovo života") je největší církev švédského hnutí víry. Založená v roce 1983 v Uppsale Ulfem Ekmanem, který sloužil jako vedoucí církve do roku 2000. Církev je zástupcem švédské letniční charismatické obnovy, blíže spjaté s hnutím víry.

Primární záměr Livets Ord je pomáhat věřícím vstoupit do praxe slov Bible. Víra, uzdravení, modlitby a odpovědí na modlitby, společně s přesvědčením že Bůh je dobrý jsou centrálním tématem kázání v Livets Ord.

Jeho vůdčí osobností a zakladatelem je Ulf Ekman. Ten roku 2014 konvertoval ke katolické církvi.[1] Aktualním hlavním pastorem církve je Joakim Lundqvist.

Církev Slovo života je velmi silně misijně zaměřena a působí misijně v mnoha zemích především střední a východní Evropy a Asie. V České republice a bývalém Československu měla vliv například na církev Voda života a některé sbory Slovo života.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://www.christianitytoday.com/gleanings/2014/march/sweden-pentecostal-converts-catholicism-ulf-ekman-word-life.html

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]