Joseph Kucan

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Jospeh Kucan
Joseph Kucan na výstavě GamesCom, 2009
Rodné jméno Joseph David Kucan
Narození 19. března 1965 (53 let)
Henderson, Nevada, USA USA
Aktivní roky 1975-
Významné role Kane v sérii Command & Conquer
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Joseph David "Joe" Kucan (Kučan - Srb-Croat "Kutchan") (* 19. března 1965, Henderson, Nevada, USA) je americký producent PC her, režisér, herec, scenárista a vedoucí castingů různých herních společností a filmů. Je dobře znám jako postava vůdce bratrstva Nod a zastánce chudých Kane ze série her Command & Conquer.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Mládí[editovat | editovat zdroj]

Narodil se v Hendersonu, ale vyrůstal v Las Vegas. Má dva mladší bratry Michaela a Daniela. Jeho rodiče, Kenn a Jenny pracovali na základně škole, kde Kenn učil angličtinu.

Kucan na výstavě GamesCom, 2009 představuje Command & Conquer 4-Tiberian Wilight

Herecká kariéra[editovat | editovat zdroj]

V deseti letech začal vystupovat v místním divadelním kroužku "The Riddle Machine". Brzy poté byl jedním ze zakládajících členů společnosti Rainbow, divadelního vzdělávacího programu pro mladé lidi, sponzorované městem Las Vegas. V této společnosti působil 8 let, a získal zde vzdělávání ve všech aspektech divadelního umění.

Po absolvování střední školy se v roce 1983 přestěhoval do Kalifornie a vzal práci jako herec v kočovné divadelní společnosti Firebird, která měla své zázemí v Los Angeles. Po první sezóně odešel a vrátil se do Las Vegas, kde se zapsal na UNLV jako student divadla.

Nakonec se vrátil do společnosti Rainbow, a stal se jejím ředitelem. Po dalších 10 let Kucan v této společnosti učil, řídil, jednal a pomohl odehrát více jak 50 divadelních her, muzikálů a experimentálních projektů. V roce 1994 Rainbow opustil a začal pracovat pro Westwood Studios (dnes EA), kde působil jako ředitel do roku 2002.

Kane[editovat | editovat zdroj]

Je znám jako představitel Kanea v sérii PC her Command & Conquer. Kane je prorok a vůdce militantního masového hnutí s transhumanistickými ambicemi na ovládnutí světa s názvem Bratrstvo Nod a dělal poradce Stalinovi. Na konci sovětské kampaně se Kane Stalina zbavil. Jeho asistentem je Anton Slavik.

V roce 2008 byl zapsán do Guinnesovy knihy rekordů jako nejdéle opakující se herec ve videohře (konkrétně jako Kane, ačkoli se vyskytl i ve hře Blade Runner).

Do the Kane Dance[editovat | editovat zdroj]

Roku 1998 se objevila reklama s ním osobně, jak se sevřenými pěstmi tančí a natahuje prsty na diváka a poté na levou či pravou stranu. Přitom na diváka pronáší větu: "Brothers and sisters of Nod, I welcome You to planet C&C" (česky: "Bratři a sestry Nodu, vítám Vás na planetě C&C"). Původně měl tento tanec propagovat internetovou stránku.[1]

Dnes již neznámý člověk však roku 2007 záběry ve videu zrychlil a vložil do něj zrychlenou verzi písně No Mercy. Celé video se jménem Do the Kane dance! vypadá poměrně vtipně, zejména v rychlejších záběrech.[zdroj?] Video je v současnosti k vidění na serveru Youtube.[2]

Záhy poté se objevila další videa, která začala Kane dance napodobovat. Ve videích se objevují např. Never Gonna Give You Up od Ricka Astleye[3], Tear Away od Drowning Pool[4] či Lift Me Up od Mobyho [5].

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

  • 2000 Město hazardu (Hector)

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Původní video s Kanem
  2. Kane dance na Youtube.com
  3. Do the Kane Dance *Remix*
  4. Kanes Super Dance!!
  5. Kane Dance & Moby