Jonas Brothers

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jonas Brothers
Jonas Brothers vystupují na turné 2010
Jonas Brothers vystupují na turné 2010
Základní informace
Jinak zvaný/á Jonas super
Původ Spojené státy americké
Žánry Pop rock
Aktivní roky 2005 - 2013; 2019
Vydavatel Hollywood Records
Příbuzná témata Joe Jonas
Web JonasBrothers.com
Současní členové
Kevin Jonas
Joe Jonas
Nick Jonas
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Skupina Jonas Brothers je skupina skládající se ze 3 členů – jsou jimi bratři Kevin Jonas, Joe Jonas a Nick Jonas. Společně začali hrát roku 2006, kdy vyšlo jejich debutové album It's About Time, zanikla v roce 2013. V roce 2019 ovšem oznámili comeback a 28. 2. vydali píseň Sucker. Nejstarší z bratrů je Kevin, dále Joe, dále Nick. Mají i čtvrtého bratra, který ale není součástí skupiny, zahrál si však třeba v druhém pokračování úspěšného filmu Camp Rock. Je mu 18 let a jmenuje se Frankie Jonas - má i přezdívku Bonus Jonas nebo Frank Tank. Skupinu ve 13 letech založil Nick Jonas, který už od 6 let skládal písničky. Nadání a lásku k hudbě zřejmě podědili po svých rodičích, kteří měli svoji vlastní skupinu. Oni i jejich agent zvažovali název Sons of Jonas, ve volném překladu Synové Jonasových. Nakonec usoudili že Jonas Brothers bude lepší a tak se tedy zrodil jejich název. Jonas Brothers jsou skupinou, která své city vkládá do textů svých písní. Stali se miláčky po celé Americe a prorazili i u nás v Evropě a dokonce i v Asii.V roce 2008 natočili komediální sérii J.O.N.A.S, která má pokračování v další řadě J.O.N.A.S L.A. Novinka se stala nedávno po počátku roku 2019 kdy skupina Jonas Brothers v původním seskupení oznámila svůj návrat a vydala první píseň.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Nick Jonas: Objev a sólové album (1999-2005)[editovat | editovat zdroj]

Skupina začala jako sólový projekt Nicka Jonase. Nicholas, už jako sedmiletý, začal hrát na Broadwayi. Hrál v několika hrách, včetně A Christmas Carol (v roce 2000 jako Tiny Tim, pak jako Scrooge), Annie Get Your Gun (2001 - Little Jake), Kráska a Zvíře (2002 - Chip) a Les Misérables (2003 - Gavroche). Po skončení Les Misérables hrál v The Sound Of Music (Kurt) a v Paper Mill Playhouse.

Během účinkování ve hře Kráska a Zvíře napsal Nick společně s otcem píseň nazvanou "Joy To The World (A Christmas Prayer)". Nick tuto píseň předvedl na Broadwayi v roce 2002 a píseň byla zařazena do křesťanských rádií po celé Americe. Zatímco Nick pracoval na své sólové dráze, Joe ho následoval na Broadway a objevil se ve hře La Bohéme. Ten rok začali bratři psát písně společně.

V září 2004 se manažer Columbia Records dozvěděl o Nickově nahrávce. Nick brzy nato podepsal smlouvu s INO Records a Columbia Records a vydal single "Dear God". Druhým singlem byla předělávka songu "Joy To The World (A Christmas Prayer)". V prosinci vyšlo Nickovo první sólové album nazvané Nicholas Jonas. Album ale vyšlo jen v omezeném vydání. Nick se svými bratry napsal další písničky pro nové album. Na počátku roku 2005 byl změněn prezident Columbia Records, který se po poslechnutí songu "Please Be Mine" rozhodl zapsat tři bratry jako skupinu.

It's About Time (2005-2006)[editovat | editovat zdroj]

Po podepsání smlouvy s Columbia Records se bratři rozhodli pojmenovat se "Sons Of Jonas", nakonec se ale rozhodli pro "Jonas Brothers". Během roku 2005 se účastnili akcí, které by jim pomohly dostat se více do povědomí lidí. Druhou část roku strávili na anti-drogové tour s Aly&AJ a The Cheetah Girls. Na začátku roku 2006 se spojili s The Veronicas. Pro album It's About Time, se kapela spojila s několika textaři, včetně Adama Schlesingera, Michaela Manginiho, Desmonda Childiho, Billyho Manna a Stevea Greenberga. Album mělo vyjít v únoru 2006, ale vydání bylo několikrát posunuto. Na albu se nachází dva songy, které kapela přezpívala - "Year 3000" a "What I Go To School For"(od UK skupiny Busted).

První singl "Mandy" byl vydán 27. prosince 2005. Hudební video mělo premiéru na MTV 22. února 2006. Další píseň "Time For Me To Fly" se objevila na soundtracku k filmu Aquamarine. V březnu byl singl Mandy uveden v seriálu televizní stanice Nickelodeon Zoey 101: Spring Break-Up a na soundtracku k Zoey 101: Music Mix. Skupina dále účinkovala v Cartoon Cartoon Fridays od stanice Cartoon Network. Dále nazpívali cover k songu "Yo Ho(A Pirate´s Life For Me) z filmu Piráti z Karibiku pro DisneyMania 4, vydané 4. dubna 2006. Během letních prázdnin roku 2006 byli na tour s Aly&AJ. Jonas Brothers také nahráli úvodní song k animovanému seriálu z produkce Disney - Americký Drak: Jake Long.

It's About Time se dočkalo vydání 8. srpna 2006. Bylo to omezené vydání - jen 50 000 kopií. Album mělo být nabídnuto na aukčních webech, například eBay. Vzhledem k tomu, že Sony neměl další zájem o skupinu, Jonas Brothers zvažovali změnu vydavatele. 3. října 2006 vyšla Nickova skladba "Joy To The World (A Christmas Prayer) na Joy to the World: The Ultimate Christmas Collection. Ještě v říjnu Jonas Brothers nazpívali "Poor Unfortunate Souls" z filmu "The Little Mermaid(Ariel)". Byl natočen i videoklip a společně s ním se objevil na soundtracku k filmu. Druhým singlem byl "Year 3000". Singl se stal populárním na Radio Disney a hudební video debutovalo na Disney Channel v lednu 2007. Skupina nakonec ukončila spolupráci s Columbia Records začátkem roku 2007.

Jonas Brothers (2007-2008)[editovat | editovat zdroj]

Po kratší době bez vydavatelství, Jonas Brothers podepisují v únoru 2007 smlouvu s Hollywood Records. Přibližně ve stejné době se začínají bratři objevovat v reklamě na Babby Bottle Pop. 24. března se objevují dvě nové skladby na dvou různých albech: "Kids Of The Future" ze soundtracku k filmu Robinsonovi a "I Wanna Be Like You" z DisneyMania 5.

9. dubna 2007 vystupovali v Bílém Domě na Easter Egg Roll, kde zpívali národní hymnu. 27. června vystoupili na slavnosti Celebrating Women in Sports Tee Ball Game, kde opět zpívali národní hymnu, poté, během pikniku bavili společnost některými ze svých hitů. Jejich druhé album bylo vydáno 7. srpna 2007. V žebříčku Billboard 200 debutovalo na 5. místě hned v prvním týdnu. Dále byly vydány dva singly společně s videoklipy- "Hold On" byl vydán dva týdny před vydáním alba a "SOS" čtyři dny před vydáním alba.

V srpnu, skupina hostovala v několika seriálech v televizi. 17. srpna si zahráli sami sebe v seriálu Hannah Montana ve 42. epizodě nazvané "Me and Mr. Jonas and Mr. Jonas and Mr. Jonas." Také nazpívali společně s Miley Cyrusovou song "We Got The Party With Us". Premiéra byla po filmu High School Musical a během jedné noci ji zhlédlo 10.7 milionů diváků. 24. srpna zahráli Jonas Brothers dva songy na Miss Teen USA. Následující den vystupovali na závěrečném ceremoniálu Disney Channel Games 2007. 26. srpna předávali Jonas Brothers cenu na Teen Choice Awards. Společně s nimi ji předávala i Miley Cyrusová. Začátkem října 2007 vyjíždí společně na tour jako předskokani Miley Cyrusové "Best Of Both World:Meet Miley Cyrus", na kterém jsou do poloviny prosince. 18. listopadu 2007 vystupovali se skladbou "SOS" na American Music Awards. 22. listopadu pak vystupovali na 81. Macy´s Thanksgiving Day Parade. Na konci roku 2007 vystupují bratři se svými singly "Hold On" a "SOS" v Dick Clark's New Year's Rockin' Eve. Jonas Brothers zahajují své tour "When You Look Me In The Eyes Tour". První zastávkou je Tucson,Arizona. Vystupovali jak se staršími songy, tak i se songy z připravovaného alba "A Little Bit Longer".

A Little Bit Longer (2008-2009)[editovat | editovat zdroj]

Jonas Brothers na Look Me In The Eyes Tour

Třetí studiová deska od Jonas Brothers, "A Little Bit Longer" byla vydána v USA 12. srpna 2008. 24. června společnost iTunes oznámila, že by mohla vydat každé dva týdny jeden song z připravovaného alba a nákup každé písničky by se vztahoval zhruba na celý náklad za celé album, které by mohlo být zakoupeno prostřednictvím celé kompletní série písniček na iTunes po vydání samotného alba. Každá písnička samozřejmě představovala podcast. Harmonogram: 24. června 2008- "Burnin´Up", 15. července 2008- "Pushin´ Me Away", 29. července 2008- "Tonight" a 5. srpna 2008- "A Little Bit Longer". Všechny písničky se na iTunes držely na prvním místě po několik dnů.

Po "When You Look Me In The Eyes Tour", které skončilo 22. března 2008, oznámili Jonas Brothers, že budou předskokani na druhé části tour od Avril Lavigne. Ta se konala v Evropě od května do pozdního června 2008. Při filmování filmu Camp Rock, Jonas Brothers spolupracovali na albu jejich kamarádce a spoluúčinkující Demi Lovato. Album Don´t Forget od Demi bylo vydáno 23. září 2008. Soundtrack ke Camp Rock byl vydán 17. jedou tour po Severní Americe, "Burning Up Tour", na představení desky "A Little Bit Longer" a Camp Rocku. Vystupují také s písničkami z předchozích alb. Turné odstartovalo 7. července 2008 v Torontu, Ontariu. Disney Digital 3D natočil záznam ze dvou show v Kalifornii, které se konaly 13. a 14. července 2008. Obou show se zúčastnila i Taylor Swift, která zazpívala pár svých písniček. Záznam byl zpracován a vyšel jako film ve 3D a to 22. února 2009. Někdy kolem 14. července Nick oznámil, že už píšou nové písničky pro jejich nové album.

Skupina se také v červenci 2008 ocitla na obálce časopisu Rolling Stone Magazine a stala se tak nejmladší skupinou, která se na obálce objevila. Jonas Brothers také navštívili Rock and Roll Hall of Fame a to ještě před svým vyprodaným koncertem v Blossom Music Center, 22. srpna 2008. Skupina reprezentovala na obalu svého alba "A Little Bit Longer" oblečení, které navrhl Jim Henke, viceprezident Rock and Roll Hall of Fame. Oblečení je součást expozice Right Here, Right Now!, která obsahuje dnes velmi známé umělce. V prosinci 2008 byli Jonas Brothers nominováni na Grammy Award v kategorii Best New Artist. Bylo potvrzeno, že Jonas Brothers budou spolupracovat s R&B producentem Timbalandem a to na songu Dumb. Chris Brown řekl, že by chtěl s Jonas Brothers taky spolupracovat. Jonas Brothers dále účinkovali jako hudební hosté v Saturday Night Live a to někdy během únorové show.

Lines, Vines and Trying Times (2009)[editovat | editovat zdroj]

Bratři dokončili natočení jejich čtvrtého studiového alba, Lines, Vines & Trying Times a o albu začali mluvit začátkem roku 2009. Uvedli, že písničky nahrávali během jejich turné "Burning Up Tour", které se konalo v roce 2008. Nakonec 11. března 2009 oznámili, že jejich čtvrté album Lines, Vines & Trying Times vyjde 15. června 2009.

Jonas Brother vystupují na Kid´s Choice Awards 2009

Nick poté v interview s Rolling Stone vysvětlil titul alba:"Linky jsou věci, kterými vás někdo živí, vinice jsou věci, které vám stojí v cestě a snažící se časy, no, to je snad jasné." Nick Jonas také uvedl pro Billboard, "Snažíme se naučit vše možné, pokračujeme v dospívání a růstu." Kevin dodal,"Celková zpráva tedy zní, že jsou to pořád ti samí Jonas Brothers, jen jsme přidali více a více hudby a různé hudební nástroje, máme různé základy, vycházíme ze zvuků, co už máme." Nick také řekl, že songy na albu vycházejí z jejich vlastních zkušeností, vším tím, čím si museli projít a to je jejich inspirace. Také se snažili pracovat na metaforách...dát tam trošku doslovné věci.

Skupina také 11. března 2009 uvedla, že se vydá během roku 2009 na světové turné. Jako předskokany si v Americe vybrali populární korejskou dívčí skupinu Wonder Girls.

Ještě než vydali album Lines, Vines & Trying Times, vydali dva singly, měsíc před vydáním Paranoid a 7 dní před vydáním Fly With Me. Lines, Vines & Trying Times se stalo jejich druhým albem číslo 1. Debutovalo na prvním místě a sestoupilo na druhé během druhého týdne. Jonas Brothers 7. července 2009, že podepsali s Honor Society nahrávací smlouvu u Hollywood Records. O měsíc později byl na Radio Disney vydán singl Send It On. V singlu zpívají také Miley Cyrusová, Demi Lovato a Selena Gomezová. Disney Channel zveřejnil hudební video 14. srpna 2009. Jonas Brothers 9. srpna 2009 odmoderovali a vystoupili na Teen Choice Awards. Dále Hollywood Records oznámil Demi Lovato a Jonas Brothers Wal-Mart CD-DVD Soundcheck.

28.02.2019[editovat | editovat zdroj]

Skupina oznámila svůj comeback se svým novým singlem Sucker.

Členové skupiny[editovat | editovat zdroj]

  1. Kevin Jonas (*5. listopadu 1987)
  2. Joe Jonas (*15. srpna 1989)
  3. Nick Jonas (*16. září 1992)

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

  • It's About Time (2006)
  • Jonas Brothers (2007)
  • Jonas Brothers: Bonus Jonas Edition (2007)
  • A Little Bit Longer (2008)
  • Lines, Vines and Trying Times (2009)
  • Jonas L.A. (soundtracky) (2010)

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Rok
Název
Poznámky
2007 Hannah Montana Sám sebe Sám sebe Sám sebe Epizoda: Já a pan Jonas a pan Jonas a pan Jonas
2008 Jonas Brothers: Living the Dream Sám sebe Sám sebe Sám sebe Hlavní hvězdy
Camp Rock Shane Gray Nate Jason Disney Channel
2009 Jonas Brothers: The 3D Concert Experience Sám sebe Sám sebe Sám sebe Hlavní hvězdy
JONAS Joe Lucas Nick Lucas Kevin Lucas Hlavní hvězdy
Noc v muzeu 2 Angel Angel Angel 20th Century Fox
2010 Camp Rock 2: The Final Jam Shane Gray Nate Jason Disney Channel
JONAS L.A. Joe Lucas Nick Lucas Kevin Lucas Disney Channel

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]