Jiří Bartoloměj Sturz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jiří Bartoloměj Sturz
Jiří Bartoloměj Sturz.jpg

Zastupitel města Liberec
Ve funkci:
6. října 2018 – 24. října 2019
Stranická příslušnost
Členství KDU-ČSL

Narození 15. prosince 1977 (42 let)
Mladá Boleslav
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Profese zpěvák
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Jiří Bartoloměj Sturz také Bartoš Sturz i Bartoš Sturc (* 15. prosince 1977 Mladá Boleslav jako Jiří Bartoš) je český zpěvák, člen Sdružení historiků ČR. Působí na Liberecku a Mladoboleslavsku jako aktivní vlastivědný pracovník.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Věnuje se klasickému zpěvu, skladbě a herectví, od roku 2006 je členem operního souboru Divadla F. X. Šaldy[1] v Liberci, kde rovněž působí v managementu a dramaturgii opery. Přednáší na kulturněhistorická témata, zabývá se dějinami raného novověku a kulturou českého baroka. Pilířem jeho přednáškové činnosti jsou uměnovědná témata k regionálním oblastem Pojizeří a Liberecka.

Je zakladatelem hudebního souboru FRAGIUM16[2], který se zabývá historickou hudbou v Českých zemích. Dalším oborem, kterému se věnuje je divadelní kritika a publikace vlastní poezie. Provozuje otužilecké plavání.[3] V posledních letech je také znám kulturními aktivitami na renezančně-barokním zámku ve Stvolínkách u České Lípy, stál také na počátku jeho renovace.

V komunálních volbách v roce 2018 kandidoval do zastupitelstva města Liberec na kandidátce hnutí Starostové pro Liberecký kraj a stal se městským zastupitelem. [4] V říjnu 2019 na svou funkci z rodinných a ideových důvodů rezignoval.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Medailon na webu Šaldova divadla v Liberci
  2. Oficiální web hudeního souboru Fragium16
  3. Článek o Štědrodenním koupání v Jizeře - portál Týden.cz
  4. REDAKCE. PŘEHLED: Tohle jsou noví liberečtí zastupitelé, jak si je vybrali voliči. Liberecký deník [online]. 2018-10-22 [cit. 2018-12-16]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]