Jan Skalický (manažer)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ing. Jan Skalický
Fotografie Ing. Jan Skalický, srpen 2014
Fotografie Ing. Jan Skalický, srpen 2014
Člen předsednictva ODA
Stranická příslušnost
ČlenstvíObčanská demokratická aliance

Narození23. března 1965 (56 let)
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Národnostčeská
Alma materČVUT
ZaměstnáníPředseda Asociace DOL
Profesepolitik, manažer
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Jan Skalický (* 23. března 1965) je předsedou Asociace DOL[1] a členem předsednictva Občanské demokratické aliance. V letech 2011–2013 působil ve funkci ředitele Ředitelství vodních cest České republiky. Před tím se aktivně podílel na veřejném životě Černošic a Prahy 5.

Osobní život, vzdělání[editovat | editovat zdroj]

V Chrudimi absolvoval všeobecné gymnázium Josefa Ressela. Posléze odešel studovat do Prahy elektrotechniku na ČVUT. Studium zakončil ziskem titulu Ing.

Od roku 1990 se věnoval profesím elektroinženýra, softwarového projektanta a manažera. V roce 1998 spoluzaložil svou první firmu, Retail Adventures s.r.o., která se zabývala dodávkou softwarových systémů a poradenstvím. Dále působil na manažerských pozicích v několika tuzemských i nadnárodních firmách.

Je rozvedený. Z předchozího manželství má jednoho syna.

Veřejný život[editovat | editovat zdroj]

V roce 2017 vstoupil do obnovené Občanské demokratické aliance a stal se členem předsednictva této konzervativní pravicové strany aktivních občanů a podnikatelů. Od té doby aktivně pomáhal Pavlu Sehnalovi v rozvoji strany a přípravě volebních vítězství.

Do veřejné sféry vstoupil v roce 2007 jako vedoucí odboru investic a správy majetku města Černošice. V roce 2006 uspěl ve volbách a byl zvolen radním městské části Praha 5 za ODS. V průběhu tohoto období zastával post místopředsedy Komise pro Územní rozvoj a byl členem Pracovní skupiny pro Územní plán. V komunálních volbách 2014[2] byl kandidátem na starostu městské části Praha 5 za Pro Prahu - politické hnutí.

Po vypršení mandátu nastoupil na Ředitelství vodních cest ČR. Nejprve zastával pozici zástupce ředitele, záhy byl jmenován do čela této instituce. Zodpovídal mimo jiné za koncepci rozvoje vodních cest v ČR a za přípravu infrastrukturních projektů.

Z místa byl odvolán vládou Jiřího Rusnoka.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Ing. Jan Skalický, Životopis, http://skalicky.cz/media/1025/zivotopis_js.pdf Archivováno 19. 8. 2014 na Wayback Machine
  2. Archivovaná kopie. www.proprahu.cz [online]. [cit. 2014-08-22]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2014-08-22. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]