Hyundai Matrix

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Hyundai Matrix
Faceliftovaný Hyundai Matrix

Hyundai Matrix, též Hyundai Lavita (v Jižní Koreji, Japonsku a Tchaj-wanu) a také Hyundai Elantra Lavita v Austrálii, je automobil vyráběný společností Hyundai Motors Company. Vozidlo bylo navrženo italskou společností Auto Designers Pininfarina. I když je vůz většinou používán jako vozidlo pro volný čas nebo mini MPV, jedná se o MPV. Vyráběl se v letech 2001–2010.

Matrix je pětimístný hatchback a je k dispozici ve verzích 1,5 a 1,6 a 1,8 l s benzínovým motorem. Verze 1,8 l má maximální rychlost 183 km/h, kombinovanou spotřebu 7,2 l na 100 km a zrychlení z 0 na 100 km/h za 11,3 s. V Evropě je k dispozici také verze s dieselovým motorem. V Malajsii je Matrix vyráběn na místě společností Inokom Matrix ve verzích 1,6 a 1,8 l s benzínovým motorem.

V roce 2008 společnost Hyundai představila faceliftovaný Hyundai Matrix na ženevském autosalonu v březnu tohoto roku. Model prošel zásadní změnou v přední části vozu, ve stylu i30. Nová kola jsou také součástí změn. Drobné změny byly provedeny také v interiéru.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]