Hon na muže

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Díl seriálu
Star Trek: Nová generace
Hon na muže
Manhunt
Číslo řady: 19
Číslo dílu: 2
Premiéra: USA 19. června 1989
Česko 17. dubna 1997[1]
Autor příběhu: Tracy Tormé
Režie: Rob Bowman
Hosté: Diana Muldaur
Majel Barrett
Robert Costanzo
Carel Struycken
Rod Arrants
Colm Meaney
Rhonda Aldrich
Mick Fleetwood
Wren T. Brown
Robert O'Reilly[2]
Rok: 2365
Hvězdné datum: 42859.2
Chronologie dílů
Předchozí Dodejte nám čerstvou krev
Následující Posel

Hon na muže“, v originále „Manhunt“, je v pořadí devatenáctá epizoda druhé sezóny seriálu Star Trek: Nová generace.

V této epizodě se podruhé objevila Lwaxana Troi, matka Deanny Troi.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Na planetě Pacifica se má uskutečnit důležitá konference a USS Enterprise-D má za úkol na ni dopravit dva antedeanské velvyslance. Antedeané (z nichž jednoho ztvárnil Mick Fleetwood, člen rockové skupiny Fleetwood Mac), kteří vypadají jako chodící ryby, dorazí v katatonickém stavu, do kterého se uvedli, aby přestáli cestu vesmírem. Když se probudí, jsou extrémně hladoví, a to je také důvodem, proč si s sebou přivezli velkou zásobu svého oblíbeného jídla nazývaného vermicula.

Během cesty na konferenci se Enterprise setká s federačním raketoplánem, na jehož palubě se nachází Betazoid velvyslankyně Lwaxana Troi, matka poradkyně Deanny Troi. Společně se svým mlčenlivým sluhou jménem Homn se nalodí na Enterprise a pokračují v cestě.

Posádka však neví, že Lwaxana se zrovna nachází v období, kdy se betazoidským ženám ve středním věku čtyř i vícenásobně zvyšuje sexuální touha. A protože je to dlouho, co ovdověla, začne se poohlížet po novém manželovi. Začne u kapitána Picarda, ale ten pozve na jejich soukromou večeři androida Data, aby její záměry překazil. Ta se tedy začne poohlížet po jiných kandidátech. Vybere si komandéra Rikera, ale její dcera se jí od toho snaží odradit. Zvažuje dokonce i Rexe, barmana ze simulátoru, ale Picard ji později vyvede z omylu a vysvětlí, že není skutečný.

Chvíli před konferencí se antedeanští velvyslanci probudí a spořádají veškerou svou zásobu vermiculy. Když se potkají s Lwaxanou, ta okamžitě díky svým betazoidským schopnostem odhalí, že jsou to teroristé, kteří chtějí celou konferenci vyhodit do vzduchu. Jsou zatčeni a Lwaxana jde na konferenci s vědomím, že pokud nenašla nového manžela, alespoň konferenci zachránila.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Manhunt (Star Trek: The Next Generation) na anglické Wikipedii.

  1. Manhunt [online]. StarTrek.cz [cit. 2010-12-24]. Dostupné online. 
  2. Episode Credits [online]. TrekCore [cit. 2011-10-04]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]