Hon na muže

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Hon na muže
45. díl seriálu Star Trek: Nová generace
Pův. název Manhunt
Číslo řada 2
díl 19
Původní TV syndikace
Premiéra 19. června 1989
Česká TV ČT1
Česká prem. 17. dubna 1997[1]
Tvorba
Scénář Terry Devereaux
Režie Rob Bowman
Obsah
Rok 2365
Hvězdné datum 42859.2
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Dodejte nám čerstvou krev
Následující →
Posel
Seznam dílů seriálu Star Trek: Nová generace
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Hon na muže“, v originále „Manhunt“, je v pořadí devatenáctá epizoda druhé sezóny seriálu Star Trek: Nová generace.

V této epizodě se podruhé objevila Lwaxana Troi, matka Deanny Troi.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Na planetě Pacifica se má uskutečnit důležitá konference a USS Enterprise-D má za úkol na ni dopravit dva antedeanské velvyslance. Antedeané (z nichž jednoho ztvárnil Mick Fleetwood, člen rockové skupiny Fleetwood Mac), kteří vypadají jako chodící ryby, dorazí v katatonickém stavu, do kterého se uvedli, aby přestáli cestu vesmírem. Když se probudí, jsou extrémně hladoví, a to je také důvodem, proč si s sebou přivezli velkou zásobu svého oblíbeného jídla nazývaného vermicula.

Během cesty na konferenci se Enterprise setká s federačním raketoplánem, na jehož palubě se nachází Betazoid velvyslankyně Lwaxana Troi, matka poradkyně Deanny Troi. Společně se svým mlčenlivým sluhou jménem Homn se nalodí na Enterprise a pokračují v cestě.

Posádka však neví, že Lwaxana se zrovna nachází v období, kdy se betazoidským ženám ve středním věku čtyř i vícenásobně zvyšuje sexuální touha. A protože je to dlouho, co ovdověla, začne se poohlížet po novém manželovi. Začne u kapitána Picarda, ale ten pozve na jejich soukromou večeři androida Data, aby její záměry překazil. Ta se tedy začne poohlížet po jiných kandidátech. Vybere si komandéra Rikera, ale její dcera se jí od toho snaží odradit. Zvažuje dokonce i Rexe, barmana ze simulátoru, ale Picard ji později vyvede z omylu a vysvětlí, že není skutečný.

Chvíli před konferencí se antedeanští velvyslanci probudí a spořádají veškerou svou zásobu vermiculy. Když se potkají s Lwaxanou, ta okamžitě díky svým betazoidským schopnostem odhalí, že jsou to teroristé, kteří chtějí celou konferenci vyhodit do vzduchu. Jsou zatčeni a Lwaxana jde na konferenci s vědomím, že pokud nenašla nového manžela, alespoň konferenci zachránila.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Manhunt (Star Trek: The Next Generation) na anglické Wikipedii.

  1. Manhunt [online]. StarTrek.cz [cit. 2010-12-24]. Dostupné online. 
  2. Episode Credits [online]. TrekCore [cit. 2011-10-04]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]