Hnízdiště stěhovavých ptáků podél pobřeží Žlutého moře a Pochajského zálivu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Hnízdiště stěhovavých ptáků podél pobřeží Žlutého moře a Pochajského zálivu
Světové dědictví UNESCO
mapa chráněného území
mapa chráněného území
Smluvní stát ČínaČína Čína
Souřadnice
Typ kulturní dědictví
Kritérium x
Odkaz 1606 (anglicky)
Zařazení do seznamu
Zařazení 2019 (43. zasedání)

Hnízdiště stěhovavých ptáků podél pobřeží Žlutého moře a Pochajského zálivu jsou dvě lokality na východním pobřeží Čínské lidové republiky v městské prefektuře Jen-čcheng v provincii Ťiang-su. První oblast v jižní části pobřeží prefektury o rozloze 144 839 ha (a nárazníkovou zónou 28 271 ha) je částí národní přírodní rezervace jelena milu Ta-feng a Tungšaské experimentální zóny národní přírodní rezervace Jen-čcheng. Druhá lokalita o rozloze 43 804 ha (a nárazníkovou zónou 51 785 ha) leží severněji ve střední části prefektury ve střední části národní přírodní rezervace Jen-čcheng.

Místa jsou rozsáhlé přílivové mokřiny, označované za největší na světě; jsou mimořádně produktivní, žije v nich mnoho druhů ryb a korýšů. Slouží jako shromaždiště stěhovavých ptáků na východoasijsko-australasijské migrační trase. Migrující hejna ptáků, včetně některých světově nejohroženějších, závisí na těchto pobřežních lokalitách jako místech zastávky, odpočinku, přezimování nebo hnízdění.[1]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. UNESCO. Kulangsu: a Historic International Settlement [online]. UNESCO, World Heritage Centre [cit. 2019-08-27]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]