Hanzó Hattori

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Hanzó Hattori

Hanzó Hattori (服部半蔵, 15411596), známý také pod jmény Masanari nebo Masašige, byl japonský generál, vazal klanu Tokugawa. Byl synem Jasunagy Hattoriho a v literatuře se objevuje pod přízviskem Ďábel Hanzó. Tento přívlastek zřejmě vznikl z potřeby odlišit jej od jiného tokugawského poddaného, Hanza Watanabeho.

Svou první bitvu Hanzó prožil již jako šestnáctiletý, poté sloužil v Anegawě (1570) a Mikatagahaře (1572).

Hattori Hanzo[editovat | editovat zdroj]

Jméno Hattori Hanzo se objevuje ve filmu režiséra Quentina Tarantina Kill Bill a to ve čtvrté kapitole Muž z Okinawy. Nevěsta se vydává na Okinawu pro japonský meč. Zde nalezne známého výrobce mečů jménem Hattori Hanzo (Sonny Chiba) a požádá ho, aby jí jeden vyrobil. Hattori sice „věci, které zabíjejí“ vyrábět přestal, Nevěsta ho však přemluví, aby svůj slib porušil. Nakonec jí vyrobí ten nejlepší meč, který kdy vyrobil. Nevěsta tedy může započít svoji pomstu.

Ve hře Zaklínač 3: Divoký hon (Witcher 3: The Wild Hunt) se v úkolu O knedlících a mečích (Of Swords and Dumplings) objevuje elf Éibhear Hattori, který dříve vyráběl nejlepší meče na světě, ale přestal kvůli konkurenci řízené místní mafií a teď prodává pouze redanské plněné knedlíky (herní obdoba čínských knedlíků wonton). Po splnění úkolu vyrobí Hattori pro Geralta svůj nejlepší meč a také změní svou restauraci zpět na kovárnu a umožní nechat si vyrobit ty nejlepší ocelové a stříbrné meče podle nákresů, které hráč najde.