Geomantie

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Geomantie je věda, jejíž název vznikl ze slov Geo {Země} a Mantel {věštění}. Geomantie pracuje s energetickými proudy, soustředěných v silových místech na povrchu Země. Tyto body jsou v krajině navázané na energetickou mřížku planety Země, duchovně se odrážející v posvátné geometrii.

Elektromagnetická mřížka Země[editovat | editovat zdroj]

Na rovnoběžkách procházejících 30° sev. a již. šířky prochází elektromagnetická síť či mřížka planety, známá také jako Curryovi a Hartmanovi linie nebo také Ley lines, matrice planetární energie, jež harmonizuje frekvenci Země. Tuto soustavu znali, podle dochovaných kreseb, již staří Egypťané a další civilizace starého světa. Síť spojují diomagnetické neuralgické body (spojení telurických sil), kde dochází k přirozené produkci energetických vírů. Harmonická frekvence, která v těchto bodech vyvěrá, je stejná jako frekvence na kterou jsou naladěny všechny rostliny a živočichové na planetě. 

Energeticky významná místa[editovat | editovat zdroj]

V energetických bodech se často nachází změna reliéfu krajiny (hory, kopce, skalní útvary), které zesilují a harmonizují frekvenci. Od pradávna se také lidé snažili, skrytě či otevřeně, energetické proudy v silových místech využívat, v tom horším případě kontrolovat. Na těchto místech v minulosti vznikali duchovní či strategické stavby dle určitých ezoterických zásad (např. Feng Shui, poloha dle slunovratů a rovnodenností, orientace podle hvězd), a proto i na našem území můžeme pozorovat rozmístění měst, menších urbanistických celků, menhirů, kostelů, hradů a hradišť, dle určité koncepce s duchovní nástavbou.

Energetický význam České republiky[editovat | editovat zdroj]

Českou republikou procházejí dvě důležité spojnice elektromagnetické mřížky planety. Jednu z nich můžeme lokalizovat jako spojnici energetických bodů: Velikonoční ostrovy, Krymský poloostrov, hora Kailas (Tibet). Druhá spojnice prochází Českou republikou vertikálně a spojuje Egyptskou Gízu, Boseňské Visoko a oblast kolem Faerských ostrovů.

Význam České republiky bývá spojován se srdcem, ve kterém se vyskytuje energetický vortex, napomáhající s energetickými transformačními procesy Země. České území bývá také přiřazováno k 6. čakře třetího oka, vnitřní moudrosti, která spojuje Zemi s Universem. Koncepce města Prahy koresponduje dle ezoterických zásad s městem Jeruzalémem.

Pyramidy[editovat | editovat zdroj]

Jednou z nejdokonalejších staveb, která prokazatelně dokáže frekvence planety zesilovat a utvářet jsou pyramidy, stavby vycházející z posvátné geometrie. Ačkoli kvantová fyzika všechny funkce využití pyramid dosud neobjevila, na Zemi dnes již byly odhaleny desítky pyramidálních staveb uměle postavených, přetvořených úpravou reliéfu krajiny nebo doposud neobjasněného původu. Někteří odborníci datují výstavbu jednotlivých pyramid do období před vznikem nejstarších, oficiálně uznaných, civilizací.

Příklady významných světových lokalit pyramidálních staveb[editovat | editovat zdroj]

Pyramidy: Mexické pyramidy (Chichén Itzá; pyramida Slunce a měsíce v Teotihuacanu; Uxamal; pyramidy v Niches; Toniná Chaipas, aj.), Egyptské pyramidy (Gíza, Sakkára, Abú Sír, Kuš), Bosenské pyramidy ve Visoku (pyramida Slunce, Měsíce a Země), Krymské pyramidy, Zikkurat v Uru, Núbijské pyramidy, Bílá čínská pyramida, Zangkunchong (Čína), pyramidy v Güímaru (Kanárské ostrovy, Tenerife), Gunung Padang (Indonésie), Koh Kher (Kambodža), Baksey Chamkrong (Kambodža), Madghacen (Alžír), chrám Sukuh (Jáva), Began (Burma), chrám Borobudur (Indonésie)

Pyramidové vrchy: Kailas, Falicon (Francie), Piediculo (Itálie), Santa Agata (Itálie), Gunung Lalakon (Indonésie), Korjaskij (Rusko, Kamčatka), pyramidové vrchy na Faerských ostrovech

Mohylové vrchy: Newgrange (Velká Británie), Silbury Hill mound (Velká Británie), Glastonbury (Velká Británie), Monks mound (USA), Etowah mounds (Cartersville GA), Nemrut pyramid (Turecko)

Menhirové a kamenné stavby neznámého původu: Adamův kalendář (JAR), Callanishské stojící kameny (Velká Británie), Stonehenge (Velká Británie), Yonaguni (Japonsko), megality v Yakushimě (Japonsko), podmořská cesta na Bimini (Bahami), Nan Madol (Mikronésie), Machu Picu, Cuzco, Šalamounův chrám (Jeruzalém)

Geopatogenní zóny a elektrosmog[editovat | editovat zdroj]

Narušení vlnění frekvencí v krajině (geopatogenní zóny) a celé energetické sítě, má kromě vlivu na zdraví živých organismů dopad i na stav vědomí člověka. Zóny jsou část prostoru v níž působí konkrétní druhy energií v podobě záření, jež způsobují narušení harmonických frekvencí vyvěrajících ze Země. Působení vlnění nepřirozeného záření tzv. elektrosmogu, podle měření vlnových oscilátorů například způsobují venkovní nízkofrekvenční fázové zdroje statické elektřiny, především vysílače radiosignálů, mobilní vysílače GSM, trafostanice, vedení vysokého napětí, troleje aj. Mezi vnitřní zdroje záření řadíme mobilní telefony, mikrovlnné trouby, chůvičky, úsporky, počítače, televizory, trubicové zářivky a především WI-FI. Tyto zdroje jsou tudíž považovány za spouštěč zdravotních obtíží a neviditelný stresor. Důvodem jsou střídavé a pulzní mikrovlnné pole vyvolávající elektromagnetické pulsy (EMP), které rozkolísává přirozené biochemické pochody v buňkách živočichů.

Vlivem EMP dochází k fyzické molekulární separaci látek, podle rezonanční schopnosti a atomové váhy jednotlivých prvků v těle. EMP tak neustále poškozuje biomolekulární vazby, kódování DNA, krevní obraz, imunitní a nervový systém. To může zapříčinit vznik široké škály onemocnění i trvalých poškození orgánů.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Geomantia na slovenské Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]