Finále Grand Prix IAAF 1998

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

14. Finále Grand Prix IAAF – lehkoatletický závod, který se odehrál 5. září roku 1998 v Moskvě na stadionu Lužniki.

Výsledky[editovat | editovat zdroj]

Muži[editovat | editovat zdroj]

Disciplína 1. místo Výkon 2. místo Výkon 3. místo Výkon
Běh na 100 m Namibie Frankie Fredericks 10,11 Barbados Obadele Thompson 10,11 USA Tim Harden 10,12
Běh na 400 m Barbados Mark Richardson 44,88 USA Jerome Young 44,96 Barbados Iwan Thomas 44,96
Běh na 1500 m Maroko Hicham El Guerrouj 3:32,03 Keňa Laban Rotich 3:33,04 Keňa William Tanui 3:33,30
Běh na 3000 m Etiopie Haile Gebrselassie 7:50,00 Keňa Luke Kipkosgei 7:50,87 Keňa Julius Gitahi 7:51,49
400 m překážek Francie Stéphane Diagana 48,30 Jamajka Dinsdale Morgan 48,60 Zambie Samuel Matete 48,73
Trojskok Německo Charles Friedek 17,33 Rusko Denis Kapustin 17,01 Bělorusko Aleksandr Glawatskij 16,98
Skok vysoký Kuba Javier Sotomayor 2,31 Švédsko Staffan Strand 2,28 USA Charles Austin 2,28
Skok o tyči Rusko Maxim Tarasov 5,95 Francie Jean Galfione 5,90 Německo Danny Ecker 5,80
Hod kladivem Maďarsko Tibor Gécsek 81,21 Maďarsko Balázs Kiss 79,71 Uzbekistán Andriej Abduwalijew 78,30
Vrh koulí USA John Godina 21,21 Ukrajina Jurij Biłonoh 20,62 Německo Oliver-Sven Buder 20,53

Ženy[editovat | editovat zdroj]

Disciplína 1. místo Výkon 2. místo Výkon 3. místo Výkon
Běh na 100 m USA Marion Jonesová 10,83 Bahamy Savatheda Fynes 11,10 USA Inger Millerová 11,15
Běh na 400 m Nigérie Falilat Ogunkoya 49,73 Nigérie Charity Opara 50,09 Jamajka Sandie Richardsová 50,44
Běh na 1500 m Rusko Světlana Mastěrkovová 4:03,79 Etiopie Kutre Dulecha 4:04,72 Portugalsko Carla Sacramentová 4:05,82
Běh na 3000 m Etiopie Gete Wamiová 8:40,11 Maroko Zahra Ouaziz 8:40,45 Rusko Marija Pantiuchowa 8:47,77
100 m překážek Jamajka Michelle Freeman 12,56 USA Melissa Morrison 12,65 Nigérie Glory Alozie 12,72
Skok daleký USA Marion Jonesová 7,13 Německo Heike Drechslerová 6,99 Itálie Fiona Mayová 6,89
Hod diskem Rusko Natalia Sadowa 68,50 Německo Franka Dietzschová 65,24 Rumunsko Nicoleta Grasuová 65,10
Hod oštěpem Německo Tanja Damaskeová 68,40 Rusko Taťána Šikolenková 67,84 Norsko Trine Hattestadová 67,26