Eric Carr

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Eric Carr
Eric Carr v roce 1984
Eric Carr v roce 1984
Základní informace
Rodné jménoPaul Charles Caravello
Narození12. července 1950
Úmrtí24. listopadu 1991 (ve věku 41 let)
Příčina úmrtírakovina
ŽánryHeavy metal
Hard rock
Glam metal
PovoláníMuzikant
skladatel
NástrojeBicí, zpěv, baskytara, kytara, piano
Aktivní roky19791991
Příbuzná témataKiss
Partner(ka)Carrie Stevens (1987-1991)
Webwww.ericcarr.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Paul Charles Caravello (12. července 195024. listopadu 1991), známý jako Eric Carr, byl americký hudebník, v letech 19801991 bubeník hard rockové skupiny KISS.

Eric Carr se do skupiny dostal začátkem 80. let, když se KISS rozhodli vyhlásit veřejný konkurz, kterým chtěli získat náhradu za problematického Petera Crisse. Posledním albem, jehož nahrávaní se Criss se skupinou zúčastnil, bylo Love Gun z roku 1977. V době své návštěvy konkurzu se Paul Caravello živil opravováním kachlí a přitom hrával na bicí v různých skupinách. Byl posledním z uchazečů a poté, co předvedl svůj výkon, požádal Paula Stanleyho, Gene Simmonse a Ace Frehleyho o autogramy. Doufal, že má aspoň nějakou šanci, že bude vybrán. Poté, co se stal členem skupiny, začal používat pseudonym Eric Carr. První maskou, kterou ve skupině měl, byla "The Hawk" (sokol, jestřáb), ale změnil si ji na "The Fox" (liščí masku).

První albem, který se skupinou Kiss nahrál, bylo album Music From "The Elder", soundtrack k neexistujícímu filmu. Toto album bylo úletem skupiny k mystickému art rockovému hudebnímu stylu. Byl autorem skladby "Under the Rose", s refrénem ve stylu gregoriánského chorálu. Eric byl i spoluautorem několika skladeb na albech Lick it Up, Animalize a Crazy Nights.

Podle Bruce Kulicka byl Eric Carr členem skupiny, který je pro fanoušky nejpříjemnější. Odpovídal na každý e-mail od fanoušků, který dostal, a někdy dokonce zavolal fanouškům. Kulick si vzpomíná, že podepisoval autogramy pro fanoušky v mrazivém počasí před jejich hotelem, protože fanoušci nesměli do haly.

Fanoušky je často hodnocen jako jeden z nejlepších bubeníků v historii skupiny, pro jeho intenzivní a přesný styl hry, odlišný od jemnější, jazzem ovlivněné Crissovy techniky. Carrův styl hry na bicí je lépe identifikovatelný na nahrávkách dalšího alba skupiny,Creatures of the Night z roku 1982. Nebyl jen hráčem na bicí, ale jednalo se o zpěváka, ovládal i jiné hudební nástroje jako je kytara, basová kytara, klavír. Nazpíval i novější verzi skladby "Beth", která byla nahraná pro jejich kompilační album Smashes, Thrashes & Hits z roku 1988. V roce 1989 nazpíval svou skladbu "Little Caesar" na album Hot In The Shade. Carrovo poslední koncertní vystoupení s KISS bylo 9. listopadu 1990 v Madison Square Garden (New York).

Během koncertního turné k albu Hot in the Shade začal mít Eric zdravotní problémy. Byl mu diagnostikován nádor na srdci. Podstoupil operaci, při které mu byly odstraněny tumory na pravé srdeční komoře a na plicích. Navzdory radikální léčbě se Ericův zdravotní stav nezlepšoval a 24. listopadu 1991 zemřel ve věku 41 roků, ve stejný den jako frontman skupiny Queen, Freddie Mercury.

Jeho poslední nahrávka s KISS byla skladba "God Gave Rock 'N Roll To You II.", ke které nazpíval vokály. U bicích nástrojů ho nahradil Eric Singer, který předtím hrál ve skupině Paula Stanleyho. Také se objevil na videu natočeném k této skladbě. Po jeho smrti se stal Eric Singer dalším z bubeníků skupiny KISS. Jako pocta byla Carrovi věnována poslední skladba alba Revenge s názvem "Carr Jam 1981". Je to improvizované sólo na bicí, které bylo nahrané během výroby alba Music From The Elder. Kytarový part Ace Frehleyho bylo v původní nahrávce sólem, které nahrál Bruce Kulick.

Je pochován na hřbitově Cedar Hill ve městě Newburgh, ve státě New York.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

KISS fox face.svg

Alba, na kterých spolupracoval[editovat | editovat zdroj]

Vybavení[editovat | editovat zdroj]

Eric Carr používal bicí nástroje od společnosti Ludwig Drums, paličky od společnosti Regal Tip 2BN, blány od značky Remo a činely od společnosti Paiste

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]