Gene Simmons

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Gene Simmons
Základní informace
Rodné jméno Chaim Witz (חיים ויץ)
Přezdívka

The Demon

Dr. Love/God of Thunder
Narození 25. srpna 1949 (68 let)
Haifa, Izrael
Žánry hard rock, glam rock, heavy metal
Povolání muzikant, zpěvák, skladatel, spisovatel a herec
Nástroje baskytara, kytara, zpěv, piano a bicí
Hlasový obor basbaryton
Aktivní roky 1970 — současnost
Příbuzná témata Kiss
Wicked Lester
Manžel(ka) Shannon Tweed (od 2011)
Děti Nick Simmons
Sophie Simmons
Web www.genesimmons.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Gene Simmons (rodným jménem Chaim Witz; 25. srpna 1949, Haifa, Izrael) je americký baskytarista, zpěvák a zakládající člen hard rockové skupiny Kiss. Z koncertů je známý kostýmem démona, pliváním ohně, pliváním umělé krve a vyplazováním jazyka.

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Narodil se ve městě Haifa na severu Izraele do rodiny maďarských Židů, kteří přežili holokaust. V roce 1957 se se svou matkou přesunul do New Yorku. Poté své jméno změnil na Gene Klein (Klein je jméno po matce) a na konci 60. let ho změnil na Gene Simmons. Jeho první skupinou byla Lynx, která se později přejmenovala na The Missing Links; tuto skupinu pak rozpustil a založil skupinu Long Island Sounds. Poté navštěvoval Sullivan County Community College a působil ve skupině Bullfrog Beer. Na začátku 70. let s Stanleyem Eisenem (dnes známý jako Paul Stanley) založil skupinu Wicked Lester, která nahrála jedno album, které však nebylo vydáno.

Nespokojeni se zvukem kapely hledali jiné muzikanty a nakonec vzali bubeníka Petera Criscuolu a kytaristu Paula Frehleyeho (dnes známí jako Peter Criss a Ace Frehley), čímž položili základ Kiss.

Zažaloval a velmi dlouhou dobu se soudil s King Diamondem kvůli podobě jejich líčení. Gene požadoval od Kinga změnu líčení a finanční odškodnění a King požadoval jen změnu Geneho líčení. Když soud nebyl po několika letech stále schopný rozhodnout, King nakonec dobrovolně líčení změnil.

1. října 2011 se oženil s Shannon Tweedovou, se kterou má dvě děti a žije s ní již od roku 1983


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]