Edmund Reitter

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Šablona:Infobox Biografie Edmund Reitter (22. října 1845, Mohelnice15. března 1920, Paskov) byl německý entomolog.

Život

Edmund Reitter byl velmi známý expert na brouky Palearktu. Byl císařským vydavatelem a editorem časopisu Wiener Entomologischen Zeitung (Vídeňský entomologický časopis). Dále byl členem nebo čestným členem společností: Německá entomologická společnost v Berlíně, Vereins für schlesische Insektenkunde ve Vratislavi, Museum Francisco-Carolinum v Linci, Vereins für Naturkunde (Association for Natural History) v Rakousku, Société entomologique de Russie v Petrohradě, Société entomologique d'Égypte a Nederlandsche entomologische Vereenigung v Rotterdamu.

Jako člen korespondent spolupracoval s Naturwissenschaftlichen Verein in Opavě, the Socíetas pro Fauna et Flora fennica v Helsinkách a Réal Sociedad Espanola de Historia Natural v Madridu.

Jeho sbírka brouků je uchovávána v Národním muzeu v Budapešti. Sbírka obsahuje více než 30 000 druhů, 5000 holotypů různých druhů, poddruhů a variet.

Dílo

  • Die Käfer des Deutschen Reiches 5 Bände, Stuttgart K. G. Lutz 1908 - 1917 (digital: Edmund Reitter: Fauna Germanica - Die Käfer des Deutschen Reiches, Digitale Bibliothek Band 134, Directmnedia Publishing GmbH, Berlin 2006. ISBN 3-89853-534-7)

Literatura

Fauna Germanica - Die Käfer des Deutschen Reiches je k dispozici on line a volně zde (Kurt Stüber's wonderful Online Library)

Gallery

Zdroj

  • Guido Nonveiller (2001). Pioneers of the Research on the Insects of Dalmatia. Croatian Natural History Museum (Zagreb) : 390 p.

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Edmund Reitter na anglické Wikipedii.