Dominik Stroukal

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Mgr. Ing. Dominik Stroukal, Ph.D.
Narození18. června 1987 (35 let)
Žatec
Povoláníekonom, manažer, vysokoškolský učitel a fotograf
ChoťIng. Barbora Stroukalová
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Dominik Stroukal (* 18. června 1987) je český ekonom, expert na kryptoměny, bývalý ředitel Liberálního institutu a bývalý ředitel českého a slovenského Ludwig von Mises institutu. V současné době vyučuje na vysoké škole CEVRO institut, vyučuje ekonomii na několika středních školách[1]. Do začátku roku 2021 byl hlavním ekonomem banky Creditas. Od října 2018 má také vlastní pořad Kdo to platí na internetové televizi MALL.TV.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Dominik Stroukal vystudoval Národohospodářskou fakultu VŠE, kde získal titul Ing. a Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy, kde se věnoval mediálním studiím a získal zde titul Mgr. V roce 2017 dokončil doktorské studium na VŠE a získal titul Ph.D. Od roku 2017 do roku 2018 pracoval jako ředitel Liberálního institutu, prvního českého liberálního think tanku. Na začátku roku 2018 odešel do společnosti Roklen. Několik let také vedl Ludwig von Mises institut, který byl založen na památku ekonoma Rakouské ekonomické školy, Ludwiga von Misese. V současnosti Stroukal pracuje jako hlavní ekonom finanční skupiny Roger a zároveň přednáší na Metropolitní univerzitě Praha. Je také členem Národní ekonomické rady vlády (NERV).

Kryptoměny[editovat | editovat zdroj]

Dominik Stroukal napsal spolu s Janem Skalickým první českou knihu o Bitcoinu a dalších kryptoměnách. Bitcoin: Peníze budoucnosti vyšla poprvé v roce 2015[2]. Její druhé vydání vyšlo v roce 2018 v nakladatelství Grada.

Je ředitelem společnosti Bitcoin Consulting a zakladatelem společnosti Bit Agency.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. WEBMASTER@BUDEJCKADRBNA.CZ, TRIMA CB Advertisement,. Dominik Stroukal: Bitcoin, peníze budoucnosti? Doufám, že ano!. Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech [online]. [cit. 2018-05-22]. Dostupné online. 
  2. Věřím, že jednou nahradí klasické peníze, říká autor první české knihy o bitcoinech. iROZHLAS [online]. Český rozhlas [cit. 2018-05-22]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]