Dominik Stroukal

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Dominik Stroukal
Narození 18. června 1987 (31 let)
Žatec
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Domink Stroukal (* 18. června 1987) je český ekonom, expert na kryptoměny, bývalý ředitel Liberálního institutu a bývalý ředitel českého a slovenského Ludwig von Mises institutu. V současné době vyučuje na vysoké škole CEVRO institut, vyučuje ekonomii na několika středních školách[1] a je hlavním ekonomem finanční skupiny Roklen.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Dominik Stroukal vystudoval Národohospodářskou fakultu VŠE a Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy, kde se věnoval sociologii médií. Od roku 2017 do roku 2018 pracoval jako ředitel Liberálního institutu, prvního českého liberálního think tanku. Na začátku roku 2018 odešel do společnosti Roklen. Několik let také vedl Ludwig von Mises institut, který byl založen na památku ekonoma Rakouské ekonomické školy, Ludwiga von Misese. V současnosti Stroukal pracuje jako hlavní ekonom finanční skupiny Roklen.

Kryptoměny[editovat | editovat zdroj]

Dominik Stroukal napsal spolu s Janem Skalickým první českou knihu o Bitcoinu a dalších kryptoměnách. Bitcoin: Peníze budoucnosti vyšla poprvé v roce 2015[2]. Její druhé vydání vyšlo v roce 2018 v nakladelství Grada.

Je ředitelem společnosti Bitcoin Consulting a zakladetelem společnosti Bit Agency.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. WEBMASTER@BUDEJCKADRBNA.CZ, TRIMA CB Advertisement,. Dominik Stroukal: Bitcoin, peníze budoucnosti? Doufám, že ano!. Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech [online]. [cit. 2018-05-22]. Dostupné online. (česky) 
  2. Věřím, že jednou nahradí klasické peníze, říká autor první české knihy o bitcoinech. iROZHLAS. Dostupné online [cit. 2018-05-22]. (česky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]