Diskuse s wikipedistou:Hudebni teoretik

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

a děkuji za dosavadní práci na patrole ;) --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 4. 2. 2020, 11:36 (CET)

Patrola[editovat zdroj]

Dobrý večer, děkuji vám za spolupráci na patrole (kontrole posledních změn)... Nováček a rovnou si takhle došlápnout na vandaly? Jen tak dál, takoví lidé jsou na Wikipedii potřeba ve velkém množství! Díky za patrolu! Poirot12345 T (diskuse) 7. 2. 2020, 21:14 (CET)

A ještě bych vám rád poradil jeden trik, jak na nové vandalistické články: V nastavení (URL adresu dám na konec příspěvku) si lze (v sekci editační udělátka, je předposlední, úplně dole) zapnout "zjednodušené vkládání šablon rychlého smazání" (je to na jedno kliknutí, pozor, nevyhazuje to dialogové okno) a pak máte vpravo nahoře (u vyhledávacího pole) slovíčko "Tag", tam lze jedním kliknutím přidat šablonu {{smazat}} bez toho, aniž by člověk musel otevírat editační okno.
Zde je ten slíbený odkaz: https://cs.wikipedia.org/wiki/Speciální:Nastavení#mw-prefsection-gadgets
Díky, že editujete Wikipedii! Poirot12345 T (diskuse) 7. 2. 2020, 21:25 (CET)
@Poirot12345 T: Dobrý večer i vám, vaše jméno se v seznamu posledních změn rozhodně nedá přehlédnout :) S tím nováčkem to úplně přesné není, ale to bych raději nechal stranou… Jinak, díky za tip na udělátko. To je novinka, se kterou se budu muset postupně blíže seznámit. Přeji vám hodně štestí při lovu dalších nezbedů a dík za uvítání, je to milé… --Hudebni teoretik (diskuse) 7. 2. 2020, 21:27 (CET)

Dívčí Hrad – dívčehradský[editovat zdroj]

Tvoření přídavných jmen od jmen zeměpisných: https://prirucka.ujc.cas.cz/?id=755

@195.113.59.254: Ano, uznávám, že z Dívčích Hradů se adjektivum tvoří Vámi popsaným způsobem. Nicméně uznejte, že z povahy textu je naprosto jasné, o kterém zámku se hovoří, či nikoli? Díky, že přispíváte do Wikipedie --Hudebni teoretik (diskuse) 10. 2. 2020, 16:28 (CET)
Nesoulasím. Proč to mažete?
Z mého pohledu se jedná o pleonasmus, s čímž samozřejmě nemusíte souhlasit. Slůvko klidně můžete do článku zpět vložit, pokud to považujete za potřebné, ale v případě, že z každé věty článku je zcela zřejmé o kterém zámku se hovoří, není potřeba onu skutečnost doplňovat adjektivem, jež zbytečně zatěžuje text. Klidně mne rozporujte, může to být přinejmenším pro mne poučné a může mne to posunout. Děkuji --Hudebni teoretik (diskuse) 10. 2. 2020, 16:42 (CET)
Ať se Češi učí českou češtinu.

Tadeáš Léhar[editovat zdroj]

To byly spíš experimenty, nikoliv vandalismus. — Draceane diskusepříspěvky 12. 2. 2020, 11:38 (CET)

@Draceane:Díky za upozornění, hodně to vždy zvažuji, ale tady jsem to zjevně vyhodnotil špatně, tak snad to až tak nebude vadit… V případě opakovaných experimentů doporučujete přejít na e2, nebo zůstat u šablony první kategorie? Díky --Hudebni teoretik (diskuse) 12. 2. 2020, 11:43 (CET)
Opakované experimenty obvykle vyhodnocuji jako E2. — Draceane diskusepříspěvky 12. 2. 2020, 12:11 (CET)

Vyznamenání za věrnost Wikipedii - nováček[editovat zdroj]

Přidávám se, díky za patrolování ;) --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 21. 2. 2020, 21:06 (CET)

Dvě tečky na konci věty[editovat zdroj]

Všiml jsem si, že nejspíše píšete v některých případech na konci věty dvě tečky (...CSc..), viz váš původní text [1] (Vladimír Lébl) a nebo "i když já chápu, za Karla X. chybí ještě tečka za větou". V češtině se dvě tečky však nikde nepíšou, [2], leda jako část trojtečky, což je speciální znak, a nebo v zápisech kódů programovacích jazyků, což už ale není zcela čeština. --Pavouk (diskuse) 17. 3. 2020, 23:55 (CET)

Děkuji za upozornění, PČP se snažím neustále mít na zřeteli, ale tady mi to očividně uniklo. Dám si na to větší pozor ;) Hezký nový den --Hudebni teoretik (diskuse) 18. 3. 2020, 00:03 (CET)
Není zač. Je to případně i v radách pro Wikipedii Wikipedie:Typografické rady#Zkratka na konci věty. --Pavouk (diskuse) 18. 3. 2020, 00:50 (CET)

Vyučující na / Pedagogové[editovat zdroj]

Dobrý den, prosím, mohu se zeptat, jaké byly důvody ke změně názvu kategorie "Vyučující na HAMU" na "Pedagogové HAMU"? Bohužel se jedná o značně nesystémový krok. Podoba "vyučující na..." je ustálená a ověřená podoba, která je držena u všech škol, které mají vlastní kategorii pro kantory. Změna této dlouhodobě ustálené podoby, kterou editoři wikipedie standardně užívají, a to navíc u jediné fakulty, je tedy velice problematická. Všechny ostatní školy, a to nejen ty vysoké, jsou řešeny modelem "Vyučující na...". Prosím, proběhla k tomu nějaká koncepční diskuse s širokou shodou? Předem vám děkuji za odpověď. --Ruchadlo (diskuse) 27. 3. 2020, 18:01 (CET)