DinoPark

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
DinoPark Plzeň

DinoPark je tematický zábavní a vzdělávací park se statickými či robotickými ozvučenými modely prehistorických zvířat v životních velikostech umístěnými v přírodním prostředí i v městské zástavbě. Vystavené exponáty jsou vyráběny patentovanou technologií jako autentické kopie druhohorních ještěrů.

Při výrobě všech modelů pravěkých zvířat vystavených v DinoParcích se postupuje podle vědeckých poznatků a nalezených fosilií. Pohyblivé, robotické, modely jsou řízeny počítačem a poháněny vzduchotechnikou, aby jejich pohyby byly přirozené a plynulé. Součástí Dinoparků jsou 3D, nebo 4D projekce speciálně vyrobených tematických filmů, dětská paleontologická hřiště s ukrytou kostrou pravěkého tvora, občerstvení, obchody se suvenýry a mnoho dětských atrakcí, vše ve stylu druhohor.

V České republice je v současné době pět DinoParků. Dva jsou součástí zoologické zahrady, a to v Plzni a Vyškově. V Ostravě je to přírodní areál s lesem, roklí, náhorní plošinou, rybníkem a pouští. Pražský DinoPark je umístěný ve dvacetimetrové výšce na střeše obchodního centra Galerie Harfa a v Liberci je celoročně otevřený vnitřní DinoPark, který se nachází ve třech patrech obchodního centra Galerie Plaza Liberec. Další dva DinoParky se nachází na Slovensku, v Bratislavě a Košicích. První DinoPark mimo Česko a Slovensko byl otevřen v červenci 2014 ve Španělsku (DinoPark Algar - Benidorm). Nejnovější DinoPark byl otevřen v roce 2017 v Rusku v Bělgorodu.[zdroj?]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]