Café racer

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Café racer, AJS

Café racer je charakteristický způsob stavby motocyklů.[1] Tento fenomen se začal objevovat v průběhu 50. let 20. století v Anglii[2]. Jednalo se o lehké, ne příliš výkonné motorky, které byly majiteli upravovány k dosažení větší maximální rychlosti, redukce hmotnosti, ovládání a podvozek byly často modifikovány na úkor pohodlnosti při dlouhých cestách[3]. Design prvních Café racerů byl inspirován motorkami Grand Prix, které v šedesátých letech skutečně závodily. Charakteristickými znaky Café raceru je minimalismus, maximální redukce hmotnosti, nízká řidítka 'clubman' nebo 'clip on', nádrž s výřezy na kolena a velmi často jednomístná sedačka se zadní částí, na kterou se v případě závodních motorek v minulosti umísťovalo číslo.

Původní Café racer[editovat | editovat zdroj]

Rockers

První café racery byly motorky anglické výroby, povětšinou Norton, Triumph, BSA a Royal Enfield. Jejich majitelé se snažili sériově vyráběné kusy modifikovat do podoby, která se více blížila tehdejšímu vzhledu závodních motorek. Příznivci tehdejších Café racerů se scházeli povětšinou v kavárnách, nejvyhlášenější z nich je je Ace Cafe na severozápadě Londýna, pamětníci tvrdí, že název café racer vznikl díky jedné z kratochvílí, kdy se závodilo v tom, kdo nejrychleji přejede z jedné kavárny do druhé[1]. Z majitelů takto upravovaných motorek se pomalu v průběhu 60. let 20. století začala tvořit subkultura, které se říká Rockers nebo "Ton-Up Boys". "The Ton" je označení pro překročení rychlosti 100 mil za hodinu.

Evoluce Café raceru[editovat | editovat zdroj]

První café racery byly britské motorky v rukou nadšenců, většinou mladých Britů, kteří vytvořili kult Café raceru a subkulturu, která žije ještě dnes. V průběhu 70. let začala sláva britských motorek upadat a začaly se objevovat alternativy japonských výrobců. Oblíbenými nástupci britských motorek se staly tříválcové dvoutakty od Kawasaki, později Kawasaki Z1 představená 1972. Následovaly v roce 1969 představené Hondy CB v kubatuře od 350-750 cm³. Od roku 1977 si velká většina výrobců všimla zájmu o motocykly s robustním motorem, jednoduchým trubkovým rámem, ale především vzhledem odvíjejícím se z původních café racerů. Navazuje v roce 1976 Moto Guzzi se svám modelem Le Mans, pojmenovaným po vytvrvalostním 24-hodinovém závodu v La Mans. Harley-Davidson vyprodukoval nepříliš oblíbený model XLCR, který kombinoval legendární 45° V-twin v obsahu 1000 ccm, původně používaný ve Sportstru, facelift do stylu café racer se nesetkal s velkou oblibou, XLCR se vyráběl 1977-1979 , dnes je žádaným artiklem nadšenců a sběratelů. V průběhu sedmdesátých let se snažila většina výrobců včetně BMW, Benelli, Bultaco a Derbi alespoň o vzhledové modifikace, které standardní, většinou cestovní motocykly alespoň vzhledově přiblížily fenoménu café racer.

Devadesátá léta byla ve znamení supersportů. Předhánění hlavních japonských výrobců motocyklů dalo za vznik řadě Ninja od Kawasaki a pokračování serie CB od Hondy. Valná většina motocyklů díky své složitosti nesloužila jako dobrý základ stavby, proto café racer poněkud upadá do zapomnění a určitě není hlavním proudem. Kolem roku 2000 velmi roste oblíbenost staveb ze značky Harley-Davidson, mnoho z nich se podobá původním café racerům, to dává pojetí úplně nový rozměr.

Dnes se scéna stavitelů posunula do garáží, které se přímo zabývají stavbami v tomto stylu a neodkazují se jen ke stylu café racer, v průběhu let na základě vlastností, které má motocykl splňovat vzniklo mnoho dalších stylů jako například tracker nebo scrambler. Jako základy se používají téměř všechny motorky, nicméně většina z nich sahá po starých karburátorových motorech. Tahouny dnešní scény je především BMW se všemi boxerovými modely, Honda s modely CB550, CB750, CX500 a Yamaha s modely TT a SR.

Café racer v České republice[editovat | editovat zdroj]

Českou republiku fenomén Café racer, díky minulému režimu, minul. Přestože se v té době v Československu modifikovaly dostupné motorky, nelze tvrdit, že se jednalo o café racery. Po revoluci došlo k obrovskému rozmachu motocyklů, nejvíce staveb bylo zpočátku ze značky Harley-Davidson, dnešní scéna je založena na iniciativě jednotlivců, které zaštiťuje český café racer club. Dále se stavbami ve stylu café racer zabývá několik menších garáží.

České a Slovenské café racer garáže[editovat | editovat zdroj]

Spark Plug Motorcycles - česká dílna

Je garáž zabývající se úpravou a přestavbou motorek. Převážně Hond a BMW z osmdesátých let. Mezi jejich tvorbu patří například motorka BMW R100 pro bratry Matěje a Petra Formana, k jejich padesátinám.

Web GarážeDíly na stavbu Café Racera

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b Cafe Racer TV [online]. Cafe Racer TV, [cit. 2016-02-14]. Dostupné online. (en-US) 
  2. BBC- Arts Production, Bristol, Time shift 2013, bbc.co.uk/timeshift
  3. BRITISH BROADCASTING CORPORATION, British Broadcasting Corporation. The Listener. není. , roč. 1971, čís. 85, s. 373.  

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]