007 Legends

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
007 Legends
VývojářEurocom
VydavatelActivision
SkladatelDavid Arnold
Herní sérieJames Bond
EngineIW Engine a EngineX
PlatformyXbox 360
PlayStation 3
Microsoft Windows
Wii U
Datum vydání16. října 2012
Žánrstřílečka z pohledu první osoby
Herní módyvideohra pro jednoho hráče
videohra pro více hráčů
KlasifikacePEGI 16 a více
Některá data mohou pocházet z datové položky.

007 Legends je videohra žánru FPS od společnosti Eurocom pro platformy PS3, Xbox360, Windows, PC a Wii U. Hra pojednává o agentovi 007 Jamesi Bondovi. Vyšla u příležitosti padesátého výročí vzniku postavy agenta 007. Hra má celkem 6 misí, každá znázorňuje jeden film. Jedná se o mise Goldfinger, Ve službách Jejího Veličenstva, Moonraker, Povolení zabíjet, Dnes neumírej a Skyfall (vyšlo jako stahovatelné DLC). Ve všech misích má agent 007 podobu současného herce Daniela Craiga. Hráč má po celou hru přístup k široké škále zbraní, např.: Walther P99, AK-47, či Sigmus 9. Hra byla kritizována kvůli špatné grafice a hratelnosti.

Popis misí[editovat | editovat zdroj]

Hra začíná scénou z filmu Skyfall, kdy je Bond postřelen a po pádu do vody se mu přehrávají vzpomínky z jeho misí.

Goldfinger[editovat | editovat zdroj]

Agent 007 se probudí v hotelovém pokoji po ráně do hlavy, kterou mu uštědřil Oddjob. Bond spatří na posteli mrtvou Jill Mastersonovou, jak je potřená zlatem. Následují úvodní titulky a po nich se Bond dostane do Goldfingerovy továrny, kde způsobí výpadek proudu a musí se prostřílet a proplížit hordami korejských vojáků. Když Bond zaslechne mluvit Goldfingera, Pussy Galore a korejského podnikatele o operaci Grand Slam, při které má být (jak se Bond domnívá) ukradeno zlato z pevnosti Fort Knox, seznámí se s Pussy a proniká do Auricovy kanceláře, kde se jeho předpoklady potvrdí. Bond je však odhalen Goldfingerem a Oddjob se ho pokusí zabít svým kloboukem s kovovou obrubou. Bond unikne z továrny Auric Enterprises a nasedne do Aston Martina DBS. Korejský podnikatel však sedí na sedadle spolujezdce a míří na něj pistolí. Bond ho s pomocí vystřelovací sedačky vyhodí z auta, načež je zasažen střelou ze stíhačky. Bond se probudí připoután u průmyslového laseru, jehož paprsek se pomalu blíží k Bondovým genitáliím. 007 následně Goldfingera přesvědčí, že má pro něj větší cenu živý a je uspán. Mise vrcholí útokem na skladiště zlata v Kentucky Fort Knox, kde se Bond od Goldfingera dozví, že jeho plánem nebylo ukrást zlato, ale výbuchem ho znehodnotit. Vynoří se Felix Leiter, bondův přítel ze CIA, a vysvětlí mu, že vyměnil Pussy Galore nádrže s plynem v letadle. Bond se dostane k bombě a zabije v pěstním souboji Oddjoba. James Bond těsně před výbuchem bombu zneškodní a odpočet se zastaví na čísle 007. 007 letí letadlem s Pussy do Bílého domu a je překvapen Goldfingerem, který vystřelí a letadlo začne padat. Goldfinger je vysán z letadla a Bond se blíží k pilotově kabině.

Ve službách jejího veličenstva[editovat | editovat zdroj]

Zde musí agent 007 zastavit padoucha Blofelda, který má v této misi fiktivní podobu. Účinkují Agent 007, Blofeld, Tracy a Marc Ange Draco. Bond a Tracy společně lyžují ve Švýcarsku, když v tom jsou přepadeni Blofeldovými muži. Tracy ujede na sněžném skútru a 007 ji následuje na lyžích a odstřeluje zločince. Následně Bonda zavalí lavina a vidí jak je Tracy naložena do vrtulníku a Blofeld s ní letí pryč. Dále se Bond a Draco pokouší Tracy zachránit útokem na Výzkumný ústav Piz Gloria. Sjedou do podzemí a v ložnicích hledají Tracy. Když ji najdou, Bond se vydává za Blofeldem skrz laboratoře kde zjišťuje, že Blofeld chce pomocí několika žen po světě rozprášit virus Omega. 007 je však přistižen a Blofeld do kanceláře pustí jedovatý plyn. Bond se dostane ven a pronásleduje Bonda až k lanovce, ke které se sveze po laně. Blofeld Bonda stáhne dolů a následuje pěstní souboj končící Blofeldovým pádem do rokle.

Povolení zabíjet[editovat | editovat zdroj]

James Bond jede s Tracy v Aston Martinu DBS těsně po svatbě. V tom se z rohu vynoří Blofeld, který očividně pád přežil, a vystřelí na auto. Bond je naživu, zjistí však, že Tracy zahynula. Následně je Bond v domě Felixe Leitera, který má velká zranění a přísahá pomstu Sanchezovi, drogovému magnátovi. Agent 007 letí s agentkou CIA Pam Bouvierovou do Sanchezovy rafinerie. Pam si setkání se Sanchezem tajně natočila. Bond pronikne do rafinerie, a zjistí, že Sanchez pašuje drogy. Umístí tedy na různá místa 6 bomb a hledá Sanchezovu kancelář, kde získá Sanchezovu složku o operaci Delta. Pam je přistižena a agent 007 odpálí bomby. Bond v souboji porazí Sanchezova nohsleda jménem Dario. James Bond a Pam se prostřílí k helikoptéře a Bond poté seskočí na jeden ze Sanchezových džípů. Agent 007 pronásleduje kamion se Sanchezem, ten však havaruje a Sanchez s mačetou chce Bonda porazit. Bond vytáhne zapalovač co mu daroval Felix, hodí ho na Sancheze a ten uhoří.

Dnes neumírej[editovat | editovat zdroj]

Mise začíná v ledovém paláci na Islandu, kde se 007 setká s Jinx, která má podobu Gabriely Montaraz. Následuje plížení se v ledovém paláci. Mise vrcholí honičkou a končí tím, že agent 007 s Jinx vyskočí z letadla a odletí ve vrtulníku.

Moonraker[editovat | editovat zdroj]

Zde mise probíhá převážně na kosmické stanici. Holly Goodhead nemá podobu Lois Chiles, ale Jane Perry. Dále v misi účinkuje Hugo Drax, kterého namluvil Michel Lonsdale. Mise začíná plížením v Draxově vesmírném centru na zemi. Poté Bond a Holly odletí raketoplánem Moonraker na kosmickou stanici, kde se 007 setká s obrem s kovovými zuby jmenem Čelisti (anglicky Jaws). Mise končí že agent 007 zažene Draxe do výstupové komory a následně je Drax vysán do vakua.

Skyfall[editovat | editovat zdroj]

Na začátku se mise věrně drží filmu, až do doby, kdy se agent 007 vynoří, potom následuje epizoda v Hongkongském mrakodrapu, kde agent 007 pronásleduje záporáka jménem Patrice a tím překvapivě hra končí. V misi neúčinkuje Raoul Silva a není v ní o něm žádná zmínka. Jediné vedlejší postavy jsou Patrice a Eve Monneypenny.

Herci[editovat | editovat zdroj]

V následující tabulce jsou uvedeny jména postav, podoba a hlas.

Tabulka postav
Postava Podoba Dabér
James Bond Daniel Craig Timothy Watson
M Ve hře je slyšet ve vysílačce Judi Denchová
Bill Tanner Ve hře je slyšet ve vysílačce Rory Kinnear
Hugo Drax Michel Lonsdale Michel Lonsdale
Holly Goodhead Jane Perry Jane Perry
Teresa di Vincenzo Diana Rigg Nicola Walker
Pam Bouvier Carey Lowellová Carey Lowell
Franz Sanchez Robert Davi Rob David
Dario Benicio del Toro Ve hře nic neříká
Ernst Stavro Blofeld Fiktivní podoba, připomínajícího D. Pleasence Glenn Wrage
Zao Rick Yune Jason Wong
Giacinta Johnson / Jinx Gabriela Montaraz Magdalena Alberto
Auric Goldfinger Gert Fröbe Timothy Watson
Pussy Galore Honor Blackmanová Natasha Little
Felix Leiter Demetri Goritsas Demetri Goritsas
Marc-Ange Draco Fiktivní podoba Anthony Edrige
Oddjob Harold Sakata Ve hře nemá žádnou repliku
Čelisti Richard Kiel Ve hře nemá žádnou repliku
Eve Monneypenny Naomie Harrisová Naomie Harris
Patrice Ola Rapace Ve hře nemá žádnou repliku

Hudba[editovat | editovat zdroj]

Hudbu složil Kevin Kiner, David Arnold složil titulní melodií, která je coververzí písně Goldfinger od Shirley Bassey.