Olymp (Manhattan)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Zeus (Percy Jackson))
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Olymp
Pohled smrtelníka na Olymp
Pohled smrtelníka na Olymp
Geografie
Místo 5. Avenue 350, New York
Reálie
Vládce Zeus
Obyvatelé Bozi
Polobozi
Múzy
Víly a jiné bytosti
Místa v Percym Jacksonovi

Olymp na Manhattnu je sídlem bohů z knižních sérií Percy Jackson a Bohové Olympu od Ricka Riordana.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Olymp se nachází v 600. patře budovy Empire State Building. Jede se tam výtahem, kde do bezpečnostní drážky musíte vložit kartičku se značkou Ω, kterou vám může dát pouze recepční nebo tam nějakým magickým způsobem doletět. Je tam plno domů, sadů, zahrad. Olympu vévodí půlkruhová místnost, kde rokují bohové na letní nebo zimní slunovrat. Na Olymp má mimo zimní slunovrat zakázán vstup Hádés a kvůli tomuto zákazu se stal zahořklým a zlým. Percy se tam poprvé dostane výtahem a pak na Pegasovi.

Bohové[editovat | editovat zdroj]

Zeus[editovat | editovat zdroj]

Zeus
První výskyt Percy Jackson: Zloděj blesku
Poslední výskyt Percy Jackson: Poslední Olympan
Tvůrce Rick Riordan
Ztvárnil/a Sean Bean
Informace
Narození neznámý
Úmrtí Zeus je nesmrtelný
Postavení Nejvyšší bůh
Bydliště Olymp, Manhattan

Zeus (2. p - Dia) nad Olympem vládne. Má trůn na konci místnosti naproti dveřím více vlevo. V prvním díle se Percy vydal hledat jeho blesk a nakonec mu ho předal. Zeus se ho pak vydal očistit. Zeus je docela přísný, ale zároveň milující otec a vnuk. Nejvíc ze všeho ale nenávidí Krona, svého otce. Když porazil s pomocí blesku a svých bratrů Titány, tak losovali o svou moc. Zeus začal vládnout nad oblohou. Poseidónovi připadlo moře a Hádovi podsvětí. Hádes pak začal vznášet námitky a tvrdil že Zeus švindloval. Po druhé světové válce uzavřel s bratry přísahu, že už nikdy neoplodní žádnou smrtelnici. Údajně se bojí své ženy, ale ti už spolu absolvovali několik sezení v manželské poradně. Je popisován jako vysoký svalovec s mohutným modrým plnovousem.

Některé Diovy polokrevné děti

Apollón[editovat | editovat zdroj]

Apollón Olympan
První výskyt Percy Jackson: Prokletí Titánů
Informace
Narození není známé
Postavení Bůh slunce a lučištníků

Apollón je bůh slunce a tyto povinnosti získal když svět opustil Hélios. Jezdí na nebi v automobilu, který žhne. Jeho trůn je na levé straně sálu, třetí od dveří. Ve třetím díle odvezl Percyho, Thalii a Lovkyně do tábora. Thalii posadil za volant, ale ta se z toho málem zbláznila. Pak děti navedl na západ podzemkou když se vydával za bezdomovce. Pořád chodí ve slunečních brýlích a většinou má u sebe Ipod.

Hermés[editovat | editovat zdroj]

Hermés Olympan
První výskyt Percy Jackson: Moře nesvůr
Tvůrce Rick Riordan
Informace
Postavení Bůh zlodějů, posel bohů
Bydliště Olymp, Manhattan

Lukův otec, bůh zlodějů. Zároveň je otcem bratrů Stollových a mnoha dalších v táboře. Přátelí se s Percym a nemůže stejně jako Artemis někdy vystát Apollóna a jeho Haiku. Často Percymu a jeho přátelům pomáhá. Např. v druhém díle jim dal multivitamíny a lahvičku větrů. Je hlavním pošťákem bohů. Nikam nechodí bez Aeskulapova žezla, tedy tyče, na které jsou omotaní hadi. Tuto hůl dokáže přeměnit na mobilní telefon. Jednou vyprávěl Percymu, jak Apollónovi ukradl sluneční krávy, ale jak se z toho vykroutil, když vynalezl hudbu. Tím Percymu naznačil, že má dělat i věci, které jsou proti pravidlům, hlavně že to má nějaký účel.

Některé Hermovy děti

Héfaistos[editovat | editovat zdroj]

Héfaistos
První výskyt Percy Jackson: Bitva o Labyrint
Tvůrce Rick Riordan
Informace
Postavení Bůh kováren
Bydliště neznámo kde

Héfaistos je bohem kovů a ohně. Má mnoho dětí v Táboře včetně Beckendorfa. Percy mu prokázal službu tím že se vypravil do hory svaté Heleny. Héfaistos mu pak dal na výběr jestli chce zůstat v Ogygyi a pak ho dopravil do tábora. Héfaistos byl shozen z Olympu kvůli žádosti Héry, protože byl mrzák a celkově nedělal bohům dobré jméno. Legendy to pak svedly na Dia. Na konci 4. dílu se ho i kvůli Nikovi zastanou Annabeth i Percy.

Umístění trůnů[editovat | editovat zdroj]

Toto umístění platí pouze v čas zimního slunovratu.

OlympPJ.jpg