Nico di Angelo

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Nico di Angelo
První výskyt Percy Jackson: Prokletí Titánů
Poslední výskyt trials of apollo
Vytvořený/á Rick Riordan
Informace
Narození 28.1.
Postavení Polobůh
Bydliště Podsvětí, Los Angeles

Nico di Angelo je syn vládce podsvětí, Háda, a bratranec Percyho Jacksona. Narodil se před druhou světovou válkou. Když mu zemřela matka - Maria DiAngelo, vzal Nika a jeho sestru Biancu di Angelo jejich otec Hádes do řeky Lethé, aby jim vymazal vzpomínky. Poté je poslal do Hotelu Lotus, kde čas ubíhal jinak - Nico ani Bianka nestárli. (V hotelu byli 70 let.) Příběh Nika di Angela byl zaznamenán v knihách o Percym Jacksonovi.

Mýtomagie[editovat | editovat zdroj]

Nico byl poblázněný do hry zvané Mýtomagie, do které se sbírají sošky a kartičky starořeckých bohů a bohyň. Nadšeně o tom povídal komukoliv, například i znuděnému řediteli tábora, bohu vinné révy, Dionýsovi. Kvůli figurce Háda do této hry přišla Bianka při výpravě o život.

Percyho slib[editovat | editovat zdroj]

Percy slíbil Nicovi, že se o Biancu pokusí postarat na výpravě a dá na ni pozor. Bohužel poté, co Bianka na skladišti bohů ukradne pro Nica figurku boha do Mýtomagie, se proti ní poštve Héfaistův obr, nepovedený prototyp Talose. Percy Biance svěří svůj plán dostat se do obra a vypnout ho. Bianka ale řekne, že ne, dá Percymu figurku s tím, že kdyby se jí něco stalo, tak ať to dá bratrovi, a vypnout obra se vydá sama, což se jí podaří. Ale když se obr vypne, spadne na dráty elektrického proudu a jelikož je z kovu, Bianku to zabije a navždy zůstane uvězněna v obrově řídícím centru. Když se to Nico dozví, řekne Percymu, že ho nenávidí, ale zároveň mu zachrání život, protože kostlivci, kteří si pro Percyho přišli, vpálí rovnou do podsvětí. Odhodí figurku, kterou pro něj sestra zachránila a zmizí.

Hledání sestry[editovat | editovat zdroj]

Potom, co Bianka zemře, se dvanáctiletý Nico rozhodne, vydat se do světa na vlastní pěst. Nico se zprvu snaží kontaktovat Bianku v podsvětí, což se mu nakonec podaří. Bianka se s ním však naposledy rozloučí a odchází zpět do světa mrtvých. Ve volném pokračování sérií Percyho Jacksona, Heroes of Olympus (Bohové Olympu), se dozvídáme, že se pokoušel svoji sestru Bianku v podsvětí najít a znovu přivést k životu. Ta si však mezitím vybrala znovuzrození na světě, jako nový člověk. Nico tak poznává svoji druhou sestru, Hazel Levesque, dceru římského zpodobnění Háda, Pluta, kterou s sebou vezme do Tábora Jupiter.

Obecně[editovat | editovat zdroj]

Nico se občas objevuje v Táboře polokrevných, většinou se však potlouká světem sám, nebo žije se svým otcem v podsvětí. Ovládá cestování skrz stíny a může ovládat duchy. Často je proto přezdíván Král duchů.

Láska[editovat | editovat zdroj]

UPOZORNĚNÍ: TENTO TEXT MŮŽE PROZRADIT ZÁPLETKU DĚJE V KNIHÁCH Nico s nikým nechodil a ani nechodí. Ve volném pokračování knich o Percy Jacksonovi Bohové Olympu (Hádův chrám) se dozvídáme, že se Nico ve skutečnosti zamiloval do Percyho. Nakonec mu to řekne v páté knize série Bohové Olympu (Krev polobohů), když ho Apollónovec Will Solace přesvědčí. A kde je taky na konci trochu naznačené, že by v budoucnu mohli být spolu Will a Nico