Nico di Angelo

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Nico di Angelo
První výskyt Percy Jackson: Prokletí Titánů
Poslední výskyt trials of apollo
Vytvořený/á Rick Riordan
Informace
Narození 28.1.
Postavení Polobůh
Bydliště Podsvětí, Los Angeles

Nico di Angelo je syn vládce podsvětí Háda a bratranec Percyho Jacksona. Narodil se před druhou světovou válkou. Když mu zemře matka Maria DiAngelo, vezme Nika a jeho sestru Biancu di Angelo jejich otec Hádes do řeky Lethé, aby jim vymazal vzpomínky. Poté je pošle do Hotelu Lotus, kde čas ubíhá jinak než v normálním světě – Nico ani Bianka nestárnou, přestože v hotelu pobývají přes 70 let.

Příběh Nica di Angela byl zaznamenán v knihách o Percym Jacksonovi.

Mýtomagie[editovat | editovat zdroj]

Nico je poblázněný do hry zvané Mýtomagie, ve které se sbírají sošky a kartičky starořeckých bohů a bohyň. Nadšeně o tom povídá komukoliv, například i znuděnému řediteli tábora, bohu vinné révy Dionýsovi. Kvůli figurce Háda v této hře přijde Bianka o život.

Percyho slib[editovat | editovat zdroj]

Percy slíbí Nicovi, že se o Biancu na výpravě postará a dá na ni pozor. Bohužel poté, co Bianka na skladišti bohů ukradne pro Nica figurku boha do Mýtomagie, je proti ní poštván Héfaistův obr, nepovedený prototyp Talose. Percy se Biance svěří se svým plánem dostat se do obra a vypnout ho. Bianka ale řekne, že ne, a dá mu figurku s tím, že kdyby se jí něco stalo, má ji Percy dát Angelovi. Vypnout obra se vydá sama a nakonec se jí podaří. Když se však obr vypne, spadne na dráty elektrického proudu a – jelikož je z kovu –Bianku to zabije a navždy zůstane uvězněna v obrově řídícím centru. Když se to Nico dozví, řekne Percymu, že ho nenávidí, ale zároveň mu zachrání život, protože kostlivci, kteří si pro Percyho přišli, vpálí rovnou do podsvětí. Odhodí figurku, kterou pro něj sestra zachránila, a zmizí.

Hledání sestry[editovat | editovat zdroj]

Potom, co Bianka zemře, se dvanáctiletý Nico rozhodne vydat se do světa na vlastní pěst. Nico se zprvu snaží kontaktovat Bianku v podsvětí, což se mu nakonec podaří. Bianka se s ním však jen naposledy rozloučí a odchází zpět do světa mrtvých.

Ve volném pokračování sérií Percyho Jacksona, Bohové Olympu, se dozvídáme, že Angelo se pokoušel svoji sestru Bianku v podsvětí nejen najít, ale zároveň znovu přivést k životu. Ta si však mezitím vybrala znovuzrození na světě jako nový člověk. Nico tak poznává svoji druhou sestru, Hazel Levesque, dceru boha Pluta, který je římským ztělesněním boha Háda, již s sebou vezme do Tábora Jupiter.

Obecně[editovat | editovat zdroj]

Nico se občas objevuje v Táboře polokrevných, většinou se však potlouká světem sám nebo žije se svým otcem v podsvětí. Ovládá cestování skrz stíny a může ovládat duchy. Často je proto přezdíván Král duchů.

Láska[editovat | editovat zdroj]

UPOZORNĚNÍ: NÁSLEDUJÍCÍ TEXT MŮŽE PROZRADIT ZÁPLETKU DĚJE V KNIHÁCH

Od mala byl Nico poblázněný do Percyho, o čemž se dozvídáme včtvrté knize Bohů Olympu, volném pokračování na knihy o Percy Jacksonovi. Na konci páté knihy Percymu řekne, že není jeho typ, což Percy trochu nepochopí, zato Annabeth z toho má vánoce. Aktuálně chodí s Willem Solace.