Vedlejší postavy v Percym Jacksonovi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Sally Jacksonová)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Toto je seznam vedlejších postav, které se vyskytly v knihách o Percym Jacksonovi.

Sally Jacksonová[editovat | editovat zdroj]

Sally je Percyho matka. Jako jedna z mála smrtelníků vidí skrz mlhu která obklopuje bohy. Poté, co s Poseidonem počala dítě, které pojmenovala Perseus věděla, že se ho budou snažit zabít. Zachovala si chladnou hlavu a provdala se za Gabriela Ugliana, který překryl Perseův pach. Když bylo Percymu 12 let, utekla s ním do tábora, odkud ji unesl Hádes pomocí Mínotaura. Percy se jí vydá zachránit, ale nepovede se mu to. Nakonec jí Hádes propustí výměnou za přilbici temna. Použije Medusinu hlavu na Gabriela, kterého pak prodá galerii a začne nový život.

Gabe Ugliano[editovat | editovat zdroj]

Gabriel "Gabe" Ugliano (někdy Oriano) je hospodský povaleč a prodavač v obchodě. Žil se Sally, protože příšerně zapáchal. Po odchodu Percyho se stane středem pozornosti, dokonce za Percyho zatčení nabízí odměnu. Na konci knihy ho Percy zničí, když celému Los Angeles nabídne spotřebiče zdarma.

Křupan[editovat | editovat zdroj]

Křupan je jedním z Laistrigonů, který se spolu s Morkocucem a Lebkožroutem vydal zabít Percyho ve škole v New Yorku v druhém dílu knihy. Jako jediný přežije poté co omráčí Tysona, ale Annabeth ho zabije svým nožem.