ZTE

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
ZTE Corporation

Logo
ZTE Shenzhen.JPG
Právní forma akciová společnost
Založeno 1985
Zakladatel Hou Weigui
Sídlo Šen-čen, Čína
Klíčoví lidé Shi Lirong, President
Hou Weigui, Chairman
Oblast činnosti telekomunikace
Produkty mobilní telefony
Smartphone
Bezdrátová komunikace
Sítě
Provozní zisk 3,5 mld. Čínský jüan (2014)
Celková aktiva 106,2 mld. Čínský jüan (2014)
Zaměstnanci 89 000 (konec 2011)
Slogan Tomorrow never waits
Oficiální web http://wwwen.zte.com.cn/
ISIN CNE1000004Y2
Některá data mohou pocházet z datové položky.

ZTE Corporation (dříve Zhong Xing Telecommunication Equipment Company Limited) je čínská společnost podnikající v oboru komunikačních technologií.

ZTE nabízí kompletní řešení infrastruktury pro kabelové i bezdrátové počítačové sítě, pevné i mobilní telefonní sítě, video konference, optický přenos signálů a podobně. Mimo to se zabývá i vývojem sítí nové generace (LTE) a stává se významným celosvětovým výrobcem mobilních telefonů. Celosvětově ZTE nyní patří 5 pozice největšího celosvětového dodavatele mobilních telefonů.

Společnost byla založena roku 1985 a dnes patří k největším v Číně, její sídlo se nachází v Šen-čenu. V roce 2005 byla založena pobočka firmy v ČR a její pobočky jsou i v dalších zemích. V roce 2011 zaměstnávala ZTE okolo 70 000 lidí. Společnost ZTE zřídila několik výzkumných a vývojových pracovišť v Číně, USA, Francii, Švédsku, Indii a Pákistánu. ZTE spolupracuje s více něž 500 operátory ve více jak 120 zemích světa.

V České republice se společnost aktivně rozvíjí v segmentu mobilních telefonů od základní kategorie až po kategorii smartphonů. S jejími výrobky se můžete setkat např. v sítích mobilních operátoru O2 Czech Republic, Vodafone Czech Republic, nebo T-Mobile Czech Republic, kde nabízí telefony a modemy pod značkou ZTE nebo pod značkou daného operátora.

V posledním období ZTE sklízí úspěchy v prodejích smartphonů s operačním systémem Android, (např. ZTE Blade, ZTE Skate, ZTE Racer II), nově také nabízí telefon s operačním systémem Windows Mobile 7,5 ZTE Tania.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]