Přeskočit na obsah

X-Moto

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Screenshot ze hry

X-Moto je Open Source 2D motokrosová plošinovka vyvíjená pro GNU/Linux. Důležitou roli v ní hraje fyzika. Základní herní princip je klonem Elasto Manie, ale fyzikální simulace jsou mírně odlišné. Projekt začal v roce 2005.

Přehled

Hra neobsahuje žádný příběh ani zápletku, není ani důležité v jakém pořadí se úrovně hrají, ale doporučuje se začít od prvních dodaných úrovní. Stejně jako v Elasto Manii může být hra pro začátečníky velmi obtížná.

Základy hry

Herní koncept je prostý. Hráčovým úkolem je v každé úrovni posbírat jahody a poté se dotknout květiny. V tom se mu snaží zabránit náročný terén a „ničiče“, kterých se hráč nesmí dotknout. Ve většině úrovní nejsou žádné pohyblivé objekty. Jezdci se při pádu z výšky nic nestane, zemře pouze při dotyku hlavou s terénem, nebo při dotyku hlavou či koly s ničičem.

Rozdíly oproti Elasto Manii

Hlavními rozdíly jsou otevřenost kódu, jiná fyzika umožňující náročnější kaskadérské kousky a rozšiřitelnost díky skriptovatelným úrovním.

Grafika a zvuk

Grafika je jednoduchá, hra se odehrává ve dvou rozměrech, i když hra používá OpenGL. Zvuků je velmi málo. Hra obsahuje jen zvuk motoru, výhry, prohry a hudbu v menu.

Přednosti

Externí odkazy

Šablona:Pahýl - hra