X-Moto

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
X-Moto
Xmoto-Logo.png
Základní informace
PlatformymacOS
Linux
Microsoft Windows
Datum vydání2005
Žánrymotocycle simulator
plošinovka
Herní módvideohra pro jednoho hráče
Některá data mohou pocházet z datové položky.

X-Moto je open source 2D motokrosová plošinovka vyvíjená pro GNU/Linux. Důležitou roli v ní hraje fyzika. Základní herní princip je klonem Elasto Manie, ale fyzikální simulace jsou mírně odlišné. Projekt začal v roce 2005.

Přehled[editovat | editovat zdroj]

Hra neobsahuje žádný příběh ani zápletku, není ani důležité v jakém pořadí se úrovně hrají, ale doporučuje se začít od prvních dodaných úrovní. Stejně jako v Elasto Manii může být hra pro začátečníky velmi obtížná.

Základy hry[editovat | editovat zdroj]

Hráčovým úkolem je v každé úrovni posbírat jahody a poté se dotknout květiny. V tom se mu snaží zabránit náročný terén a „ničiče“, kterých se hráč nesmí dotknout. Ve většině úrovní nejsou žádné pohyblivé objekty. Jezdci se při pádu z výšky nic nestane, zemře pouze při dotyku hlavou s terénem, nebo při dotyku hlavou či koly s ničičem.

Rozdíly oproti Elasto Manii[editovat | editovat zdroj]

Hlavními rozdíly jsou otevřenost kódu, jiná fyzika umožňující náročnější kaskadérské kousky a rozšiřitelnost díky skriptovatelným úrovním.

Grafika a zvuk[editovat | editovat zdroj]

Grafika je jednoduchá, hra se odehrává ve dvou rozměrech, i když hra používá OpenGL. Zvuků je velmi málo. Hra obsahuje jen zvuk motoru, výhry, prohry a hudbu v menu.

Přednosti[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]