Wikipedie:Wikizpravodaj MU

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Wikipedie na MU Univerzitní tým Přehled aktivit Poslední změny Diskuse Kontakt Wikizpravodaj
English summary
Články na blogu Wikimedia ČR

Srpen 2015 (č. 8)[editovat | editovat zdroj]

Vítejte! Toto číslo Wikizpravodaje Masarykovy univerzity mapuje dění v srpnu 2015. Účelem tohoto měsíčníku je podávat přehled o prezentaci témat souvisejících s Masarykovou univerzitou na Wikipedii a souvisejících projektech a monitorovat a podporovat aktivity směřující k jejímu zkvalitňování a aktivity zaměřené na tvorbu a šíření svobodných znalostí v Brně vůbec.

Wikizpravodaj vydává tiskový odbor rektorátu Masarykovy univerzity v rámci WikiProjektu Masarykova univerzita pod záštitou rektora MU Mikuláše Beka a za podpory Spolku absolventů a přátel MU.

Tentokrát bychom vás zvláště chtěli upozornit na seminář o Wikipedii pro pedagogy (nejen) Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, který proběhne pod záštitou děkana v pondělí 14. září 2015 a na němž vystoupí i profesor Jan Sokol, který je sám aktivní wikipedista. Bližší informace o této akci naleznete na konci stránky Události.

Redaktorem Wikizpravodaje Masarykovy univerzity je Marek Blahuš, wikipedista rezident na Masarykově univerzitě a člen výboru Spolku absolventů a přátel Masarykovy univerzity. Komentáře a zpětnou vazbu uvítáme na stálé diskuzní stránce zpravodaje nebo jakýmkoliv jiným vhodným kanálem.

Obsah čísla[editovat | editovat zdroj]

Odběr zpravodaje[editovat | editovat zdroj]

Zpravodaj vychází zpravidla desátý den v měsíci. Příští číslo, zachycující dění v září, je plánováno na 10. 10. 2015. Toto číslo vyšlo 12. 9. 2015.

Přihlásit se k odběru zpravodaje e-mailem je možné na webu Spolku absolventů a přátel MU. Registrovaní uživatelé Wikipedie si mohou kliknutím na tlačítko Vector skin - page not in the watchlist.png vpravo nahoře přidat hlavní stránku zpravodaje mezi sledované stránky. Požádat o přihlášení nebo kontaktovat redakci je možné také e-mailem na adrese wikizpravodajAt sign.svgblahus.cz.

Archiv starších čísel[editovat | editovat zdroj]

Zkratka:
  • WP:WZMU