Wikipedie:Wikizpravodaj MU/2015-01

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Leden 2015 (č. 1)[editovat | editovat zdroj]

Vítejte! Toto je první číslo Wikizpravodaje Masarykovy univerzity mapující dění v lednu 2015. Účelem tohoto měsíčníku je podávat přehled o prezentaci témat souvisejících s Masarykovou univerzitou na Wikipedii a souvisejících projektech a monitorovat a podporovat aktivity směřující k jejímu zkvalitňování a aktivity zaměřené na tvorbu a šíření svobodných znalostí v Brně vůbec.

Wikizpravodaj vydává Spolek absolventů a přátel MU pod záštitou rektora MU Mikuláše Beka.

Po zkušebním nultém čísle přinášíme aktuální informace za právě uplynulý měsíc spolu s radostnou zprávou, že rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek vyjádřil podporu činnosti univerzitních wikipedistů (zahrnuje i vydávání tohoto zpravodaje) a převzal nad ní záštitu. Bližší informace naleznete v Událostech.

Redaktorem zpravodaje je Marek Blahuš, wikipedista a člen výboru Spolku absolventů a přátel Masarykovy univerzity, který zpravodaj vydává. Komentáře a zpětnou vazbu uvítáme na stálé diskuzní stránce zpravodaje nebo jakýmkoliv jiným vhodným kanálem.

Obsah čísla[editovat | editovat zdroj]

Odběr zpravodaje[editovat | editovat zdroj]

Zpravodaj vychází sedmý den v měsíci. Příští číslo, zachycující dění v únoru, je plánováno na 7. 3. 2015. Toto číslo vyšlo 10. 2. 2015.

Přihlásit se k odběru zpravodaje e-mailem je možné na webu Spolku absolventů a přátel MU. Registrovaní uživatelé Wikipedie si mohou kliknutím na tlačítko Vector skin - page not in the watchlist.png nahoře přidat hlavní stránku zpravodaje mezi sledované stránky. Požádat o přihlášení nebo kontaktovat redakci je možné také e-mailem na adrese wikizpravodajAt sign.svgblahus.cz.