Wikipedie:Wikizpravodaj MU/2015-04

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Duben 2015 (č. 4)[editovat | editovat zdroj]

Vítejte! Toto číslo Wikizpravodaje Masarykovy univerzity mapuje dění v dubnu 2015. Účelem tohoto měsíčníku je podávat přehled o prezentaci témat souvisejících s Masarykovou univerzitou na Wikipedii a souvisejících projektech a monitorovat a podporovat aktivity směřující k jejímu zkvalitňování a aktivity zaměřené na tvorbu a šíření svobodných znalostí v Brně vůbec.

Wikizpravodaj vydává tiskový odbor rektorátu Masarykovy univerzity v rámci WikiProjektu Masarykova univerzita pod záštitou rektora MU Mikuláše Beka a za podpory Spolku absolventů a přátel MU.

Po úspěšném začlenění do univerzitní strategie pro Wikipedii obnovuje Wikizpravodaj svou pravidelnost a v tomto čísle přináší jako obvykle přehled dění v předchozím měsíci. Tentokrát vám navíc s potěšením můžeme oznámit, že WikiProjekt Masarykova univerzita a jako jeho součást tedy i Wikizpravodaj získal záštitu spolku Wikimedia Česká republika, který je českou pobočkou provozovatele Wikipedie, americké nadace Wikimedia Foundation. Bližší informace naleznete v Událostech.

Redaktorem zpravodaje je Marek Blahuš, wikipedista rezident na Masarykově univerzitě a člen výboru Spolku absolventů a přátel Masarykovy univerzity. Komentáře a zpětnou vazbu uvítáme na stálé diskuzní stránce zpravodaje nebo jakýmkoliv jiným vhodným kanálem.

Obsah čísla[editovat | editovat zdroj]

Odběr zpravodaje[editovat | editovat zdroj]

Zpravodaj vychází zpravidla desátý den v měsíci. Příští číslo, zachycující dění v květnu, je plánováno na 10. 6. 2015. Toto číslo vyšlo 27. 5. 2015.

Přihlásit se k odběru zpravodaje e-mailem je možné na webu Spolku absolventů a přátel MU. Registrovaní uživatelé Wikipedie si mohou kliknutím na tlačítko Vector skin - page not in the watchlist.png vpravo nahoře přidat hlavní stránku zpravodaje mezi sledované stránky. Požádat o přihlášení nebo kontaktovat redakci je možné také e-mailem na adrese wikizpravodajAt sign.svgblahus.cz.