Wikipedie:Diskuse o smazání/Nerealizované připravované filmy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Nerealizované připravované filmy[editovat | editovat zdroj]

Týká se těchto vybraných filmů z Kategorie:Připravované filmy (automaticky plněna šablonou {{připravovaný film}}):

Toto není hlasování, ale diskuse. Důležité jsou argumenty.
Diskusi otevřel(a)
Harold (diskuse) 9. 8. 2019, 18:02 (CEST)
Uzavření diskuse
standardní: týden po zahájení

Doporučená řešení[editovat | editovat zdroj]

 • Smazat – Články o výše zmíněných filmech byly založeny před dlouhou dobou (řádově roky, nejstarší 2010, nejmladší 2016) Benem Skálou při příležitosti nějakého mediálního výstupu, že se chystá takový film. Žádný z těch snímků však nikdy nevstoupil do fáze produkce a vypadá to, že asi ani nevznikne; není tedy o čem psát. Rovněž pochybuji o jejich encyklopedické významnosti. Články (až na výjimky) jsou v zásadě téměř subpahýlovitého charakteru a (až na výjimky) ani nebyly dlouhodobě aktualizovány. Jednoduché zmínky o nerealizovaných filmech je možné zakomponovat do článků o zainteresovaných osobách, pokud je to důležité. Ještě bych uvedl, že na anglické wiki zakládají články o filmech a seriálech teprve v okamžiku, kdy je zahájeno jejich natáčení (viz en:WP:NFF, kde je popsáno proč). Zkrátka, nemusíme nikam spěchat. --Harold (diskuse) 9. 8. 2019, 18:02 (CEST)
 • Smazat – Nerealizované filmy v řádu let jsou zjevně na smazání, ale původně jsem myslel, že navrhuješ smazat také kategorii. Ta je totiž vzhledem k orientaci do budoucnosti, a jak se na daných článcích ukazuje, průběžně neudržitelná. Vyžadující permanentní aktualizaci, tj. aktivní dohled, bych se nebránil ji převést na skrytou kategorii po vzoru aktuálně vysílaných televizních seriálů.--Kacir 10. 8. 2019, 00:35 (CEST)
  Já bych řekl, že udržitelná je, sám to občas procházím, akorát nikdo asi neměl odvahu k radikálnějšímu řešení dlouhodobě nenatočených filmů (vím o nich dlouho, občas přemýšlel o vhodném řešení, ale dokopal jsem se k DoSu až teď...). ad možné skrytí: to by bylo nutné řešit i systémově, protože Kategorie:Hry ve vývoji, Kategorie:Připravované knihy, Kategorie:Očekávaná alba, Kategorie:Připravované televizní seriály (jen co se týče umění). Tu kat. aktuálních TV seriálů jsem zakládal jako čistě údržbovou pro interní potřeby editorů, proto je skrytá (viz shrnutí při založení). --Harold (diskuse) 10. 8. 2019, 08:40 (CEST)
  K mazání kategorie ani k jejímu skrývání nevidím důvod. Považuji ji za užitečnou a na přelomu roku ji s využitím zobrazení průniku kategorií procházím a čistím (např: Průnik kategorií: Připravované filmy 2019). --Jvs 10. 8. 2019, 14:20 (CEST)
  Potíž v kategorii není s odstraněním filmů, které už měly premiéru, ale s filmy, jejichž projekt byl zastaven a nejsou už tak připravovanými. To vyžaduje trávit čas hledáním aktuálního stavu ve zdrojích a základáním DOS; např. na filmu K moři se nepokračovalo už v roce 2013, což čištění opomíjelo. Cizojazyčné filmy snad řeší především en wiki, takže zbývá občas sledovat ty české. Samozřejmě primární zodpovědnost článků o budoucích událostech, což je vždy rizikové, mají zakladatelé článků.--Kacir 11. 8. 2019, 09:32 (CEST)
 • smazat - souhlas s navrhovatelem, nerozšířitelné, nevýznamné --Wikipedista:BobM d|p 11. 8. 2019, 09:35 (CEST)
 • smazat - nedoložena enc. významnost, často rozsahem subpahýly, minimum užitečných informací; pokud jde o záchranu článků a nutné aktualizace, mám za to, že efekt by neodpovídal vynaložené námaze. --Jvs 15. 8. 2019, 18:02 (CEST)
 • Projít a posoudit samostatně. Některé ze zmíněných filmů (Krev démona, Krasosmutnění...) měly být pokračováním série či na motivy nějakého díla. Zmínka o nich by šla přenést do příslušných jiných článků. Jiné filmy by šlo zmínit u režisérů či herců (Dobráci, Zatím dobrý...) U jiných je pravdou, že není moc co zmiňovat nebo kde zmiňovat. Ale většina filmů má dokonce i externí zdroj, ČSFD. Zde by rozhodně měla zůstat položka na Wikidatech. JAn (diskuse) 15. 8. 2019, 22:10 (CEST)

Komentáře[editovat | editovat zdroj]

Zatím dobrý snad bude točit pod pracovním názvem Bratři Tomáš Mašín. Souvislost odloženého a připravovaného filmu je mi nejasná, ale stejná předloha se stejným režisérem by alespoň do vyjasnění mohla pomoci zachovat stávající článek. Zdrženlivost je namístě, jak píše navrhovatel, není kam spěchat (se smazáním, dodávám).--Tomas62 (diskuse) 9. 8. 2019, 20:59 (CEST)

Pravda, nespěchali jsme v některých případech 9 let, aniž by se v oněch článcích něco změnilo. Pár dalších let asi nikomu neuškodí. :-) Zprávu o Mašínech jsem dneska zaznamenal, ale netuším, zda se jedná o totéž. Totožný je sice režisér, název snímku podpořeného kinematografickým fondem však nebyl zveřejněn, o hercích se taky nepíše a je jiný scenárista ([1]). --Harold (diskuse) 9. 8. 2019, 23:43 (CEST)