VBS1

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Virtual Battlespace (VBS1TM)
Vývojář Bohemia Interactive Australia
Vydavatelé Svět:
- Bohemia Interactive Studio
- Bohemia Interactive Australia
Severní Amerika:
- Coalescent Technologies
Engine Real Virtuality 1.75-1.99
Platformy PC
Datum vydání 2002, 2004
Žánr First-person shooter, Simulace, Trénink
Módy Singleplayer, Multiplayer
Média PC - CDROM
Ovládání počítačová klávesnice (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

Virtual Battlespace (VBS1TM) je interaktivní třírozměrný tréninkový systém pro výuku taktiky pro malé skupiny jednotek. Vyznačuje se fotorealistickým terénem, uživatelsky definovatelnými misemi, volitelnými vozidly a výstrojí a volitelným řízením prostředí pro rozšiřování zkušeností členů týmu. Po dokončení akce je možné analyzovat pohyby veškerých jednotek a vyhodnotit tak jejich chování a případné chyby, z nichž se mohou do budoucna poučit.

VBS1TM nabízí realistickou simulaci bojiště s možností pracovat s pozemní, námořní a leteckou technikou. Instruktor může vytvořit nový scénář a řídit prostředí simulace z vícenásobných pohledů (v oknech). Velící systém skupiny umožňuje předávat členům skupiny povely pro koordinaci smrtících a nesmrtících úkolů. Prostředí VBS1TM zahrnuje simulaci větru, deště, mlhy, mraků, svítání nebo západu slunce a příliv nebo odliv.

VBS1TM je založeno na komerční hře Operace Flashpoint vytvořené českou společností Bohemia Interactive Studio a vyvinuto je její australskou pobočkou Bohemia Interactive Australia. Je určeno pro federální, státní a místní vládní agentury a jeho cílem je sloužit individuálním požadavkům pro tréninková prostředí armády, domobrany a dalších jednotek. VBS1TM je nasazeno v prostředí místní sítě LAN nebo po internetu na přenosných nebo stolních počítačích. K jeho spuštění je nutná přítomnost speciálního USB klíče.

VBS1TM je používáno pro výuku doktríny, taktiku, techniku a procedury pro skupiny a čety pro útočné, obranné a hlídkové operace. VBS1 dodává umělé prostředí pro získání praktických zkušeností s vedením a organizováním s cílem dosáhnout úspěšných misí pro skupiny a jednotky.

Virtual Battlespace 2 (VBS2TM) je nástupcem VBS1.

Vedoucí Bohemia Interactive Australia David Lagettie (Seventh) o něm řekl následující:

Zásadní rozdíl mezi VBS2 a podobnými COTS (Commercial Off-The-Shelf: Volně prodejný software) je v tom, že my umožníme zákazníkům dostupnost velmi věrných a rozlehlých geologických map založených na datech, které budou požadovat, bez potřeby zprostředkování skrz nějakou další společnost a také bez placení dalšího balíku peněz.

Uživatelé VBS1[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]