Přeskočit na obsah

Union pojišťovna

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Union pojišťovna, a. s.
Základní údaje
Právní formaakciová společnost
SídloPraha, Česko
Adresa sídlaPraha, Česká republika, Česko
Charakteristika firmy
Službypojištění
Výsledek hospodaření2,5 mil EUR
Zaměstnanci202
Mateřská společnostAchmea
Identifikátory
Oficiální webhttp://www.unionpojistovna.cz/
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Union pojišťovna (slovensky Union poisťovňa) je akciová společnost založená v roce 1992 na Slovensku.[1] Od roku 1997 je dceřinou společností největší holandské pojišťovací skupiny Achmea.

Společnost je pojišťovatelem v oblasti cestovního pojištění, individuálního zdravotního pojištění, úrazového pojištění, pojištění vozidel, majetku, zodpovědnosti za škodu, životní pojištění a on-line pojištění. Pojišťovna také poskytuje asistenční služby 24 hodin denně/365 dnů v roce a klientské centrum. Spolupracuje s velkým počtem cestovních kanceláří a agentur po celém Slovensku. Tyto aktivity rozvíjí i v sousední České republice. V roce 2014 pojišťovna zaměstnávala okolo 202 zaměstnanců. Zisk pojišťovny v roce 2014 činil 2,5 mil. EUR.

Union pojišťovna ČR[editovat | editovat zdroj]

Společnost nabízí služby i v České republice, kde nabízí cestovní pojištění do všech destinací světa i tuzemské cestovní pojištění po České republice. Do pojištění pro Evropu i některé destinace v Asii a Africe, například Turecko, Alžírsko, Maroko, Tunisko, Kypr, Egypt, Izrael, Jordánsko, Arménii, Ázerbájdžán a Gruzii a evropskou část Ruska. [2] Výjimkou není ani cestovní pojištění ke kartě EYCA.[3]. Pro firemní klientelu má pojišťovna pojištění obecné odpovědnosti, odpovědnosti silničního dopravce, majetku a osob. Dále pojištění pro cestovní kanceláře a odpovědnosti z provozu cestovní kanceláře.[4] V Česku je u pojišťovny pojištěno 158 českých cestovních kanceláří, s dalšími společnost jedná. [5]

Akcionář[editovat | editovat zdroj]

Achmea je mezinárodní finanční skupina registrovaná v Nizozemsku, která poskytuje finanční služby a její hlavní činností je pojišťovnictví. Má společnosti v 8 zemích s více než 23 000 zaměstnanci. Skupina Achmea nabízí široké spektrum pojištění – životní i neživotní, důchodové produkty, zdravotní pojištění, ale i správu aktiv a bankovní služby. Celková aktiva společnosti Achmea představují více než 95 miliard EUR. Filozofií společnosti Achmea je vybudovat integrovanou celoevropskou skupinu skládající se z lídrů na trzích, kde působí její společnosti.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Obchodní registr SR - Výpis ze sbírky listin [online]. Dostupné online. 
  2. Článek z Denik.cz (23. 3. 2015) - Pojišťovny pojistily proti krachu 940 cestovek, desítky jich odmítly [online]. Dostupné online. 
  3. Článek z Investujeme.cz (5.6.2014) - Union pojišťovna nabízí cestovní pojištění ke kartě EYCA. Cena vás překvapí [online]. Dostupné online. 
  4. Článek z Rozhlas.cz (4. 3. 2015) - V Česku zkrachovala letos první cestovní kancelář - Duhové Alpincentrum [online]. Dostupné online. 
  5. Článek z Novinky.cz (12. 4. 2015) - Pojišťovny pojistily proti krachu 940 cestovek, desítky jich odmítly [online]. Dostupné online. 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]