Tropical Islands

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tropical Islands zvenčí

Letovisko Tropical Islands „Tropické ostrovy“ je umělým tropickým letoviskem v Braniborsku v Německu. Uvádí se,[kdo?] že jde o světově největší vnitřní bazén, který může vyhovět 7000 návštěvníků denně. Středisko se nachází v Briesen/Brandu, část Halbe v Dahme-Spreewald, asi 60 km jihovýchodně od Berlína, vedle výjezdu „Staakow“ u dálnice A13.

Je umístěno uvnitř nepoužívaného hangáru, 360 metrů dlouhého, 210 metrů širokého a 107 metrů vysokého. Při objemu 5,5 milionu m³ je jednou z největších budov na zemi podle objemu a je největší samostatně stojící halou na světě bez podpůrných pilířů uvnitř. Hangár stál 78 milionů eur a původně byl postaven[kdy?] společností Cargolifter AG jako hangár na vzducholoď zvaný Aerium. Ale vzducholoď, která měla být v hangáru umístěna – CL160 – nikdy nebyla postavena. Malajsijská společnost Tanjong koupila[kdy?] hangár a okolní pozemky za 17,5 milionů eur a přeměnila jej v letovisko s uměle vybudovanou tropickou lokalitou. Středisko bylo otevřeno 19. prosince 2004.

Návštěvníci naleznou tropické prostředí s deštným pralesem, pláží, umělým sluncem, palmami, orchidejemi a ptačím zvukem. Teplota vzduchu je 25 °C. Tropický ráj je otevřen nepřetržitě, každý den v roce.

Témata v letovisku[editovat | editovat zdroj]

Panorama resortu

Nachází se zde řada vybavených tematických parků:

  • Tropický květinový svět
  • Vesnice s tropickým jídlem
  • Vršek v tropickém deštném pralese (tropický prales s mangrovým pralesem s 1 km dlouhou stezkou)
  • Tropické moře (přibližně 4 400 m² tropického bazénu, voda hluboká 1,40 m, 8 metrů široká pláž a 850 plátěných křesel)
  • Bali laguna (bazén o objemu 1 200 m², hloubka vody méně než 1 m; vodní atrakce – fontány, tekoucí proudy, krční sprchy, whirlpool a dvoje peřeje)

Někteří návštěvníci[kdo?][zdroj?] kritizují nedostatečnou hloubku vody v Tropical Sea a Bali laguně.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]