The Voice (USA)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
The Voice
Formát reality show
Námět John de Mol
Koučové Christina Aguilera
CeeLo Green
Adam Levine
Blake Shelton
Shakira
Usher
Gwen Stefani
Pharrell Williams
Miley Cyrus
Alicia Keys
Jennifer Hudson
Země původu USAUSA Spojené státy
Jazyk angličtina
Počet řad 13
Počet dílů 311
Obvyklá délka 44 - 104 minut
Produkce a televizní štáb
Výkonný
producent
John de Mol
Mark Burnett
Audrey Morrissey
Stijn Bakkers
Lee Metzger
Producent Ashley Baumann
Amanda Borden
Carson Daly
Keith Dinielli
May Johnson
Bart Kimball
Michael Matsumoto
David Offenheiser
Dan Paschen
Kyley Tucker
Teddy Valenti
Lokace Los Angeles, Kalifornie, Spojené státy americké
Produkční
společnost
Warner Horizon Television
Talpa Media
Mark Burnett Productions (2011-12)
One Three Media (2012-14)
United Artist Media Group (2014-15)
MGM Television (2016-)
Distributor Warner Bros. Television
Premiérové vysílání
TV stanice NBC
Vysíláno 26. dubna 2011 –
Oficiální webové stránky
The Voice na ČSFD FDb voice/ SZ IMDb voice/ TV.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

The Voice je americká pěvecká soutěž vysílaná na kanálu NBC odvozená od originálu The Voice of Holland (česká verze byla vysílaná pod názvem Hlas Česko Slovenska). Koncept soutěže spočívá ve vyhledávání pěveckých talentů (sól nebo duet) starších 15 let na veřejných castinzích.[1] Vítěz je určen na základě hlasováním pomocí telefonu, Internetu, SMS zpráv, a nákupů na iTunes Store. Vítěz obdrží 100000 amerických dolarů a nahrávací smlouvu s Universal Music Group. Vítězové deseti sezón byly: Javier Colon, Jermaine Paul, Cassadee Pope, Danielle Bradbery, Tessanne Chin, Josh Kaufman, Craig Wayne Boyd, Sawyer Fredericks, Jordan Smith, a Alisan Porter.

V panelu porotců se nachází vždy čtyři kouči, kteří kritizují soutěžící a snaží se dovést členy svého týmu až do finále. Porotci jsou: Adam Levine, Blake Shelton, Christina Aguilera (1.–3., 5., 8. a 10. řada), CeeLo Green (1.–3. a 5. řada), Shakira (4. a 6. řada), Usher (4. a 6. řada), Gwen Stefani (7., 9. a 12. řada), Pharrell Williams (7.–10. řada), Miley Cyrus (11. a 13. řada), Alicia Keys (11.–12. řada) a Jennifer Hudson (13. řada–).[2]

The Voice se poprvé objevil na obrazovce 26. dubna 2011. Od té doby se již vysílalo deset sérií. Jedenáctá série měla premiéru 19. září 2016.[2] Dne 10. května 2017 bylo oznámeno že novou porotkyní pro třináctou řadu byla zvolena Jennifer Hudson. O den déle bylo oznámeno, že novou porotkyní čtrnácté řady bude Kelly Clarkson.[3] Třináctá řada měla premiéru 25. září 2017.

Formát a proces výběrů[editovat | editovat zdroj]

Každý ročník začíná s výběry naslepo, kde si koučové sestavují svůj tým zpěváků, (8 v 1. sérii, 12 v sérii: 2. a 4.-10. a 16 ve 3. sérii) se kterým budou pracovat až do konce soutěže. Kouč je při vystoupení v křesle zády k soutěžícím, pokud se mu vystoupení líbí a má o umělce zájem, stlačí své tlačítko "chci tě" a křeslo se otočí čelem k soutěžícímu. Po dozpívání je soutěžící přiřazen do týmu kouče, kterého si sám vybral.[4]

Další částí soutěže jsou Kola soubojů, ve kterém každý kouč utvoří ze svého týmu dvojice, které spolu bojují v souboji a zpívají jednu společnou píseň. Kouč se poté rozhodne koho si ponechá ve svém týmů. Každý rok koučům pomáhají různí mentoři. Ve třetí sérii byl přidán nový prvek: kouč může dvakrát umělce "ukrást", může si tak vybrat dva zpěváky, kteří byli eliminováni při kole soubojů.

Vyřazovací kola byla také zavedena ve třetí sérii. Dvojice soutěžících z týmu jsou vybráni a zpívají individuálně za sebou. Sami neví, kdo bude jejich soupeř, dozví se to až pár minut před vystoupením. Soutěžící si sami mohou vybrat písničky, ale i přesto dostávají rady od svých koučů. Kouč si vybere jednoho soutěžícího z páru.[4] Stejně jako při soubojích mohou koučové ukrást jednoho eliminovaného soutěžících, a to od páté série.

Souboj, 2. kolo nahradil v šesté sérii Vyřazovací kola.[4] Stejně jako ve vyřazovacím kole jsou soutěžící spárování a musí se dohodnout jakou písničku dohromady zazpívají..[5] Kouč musí rozhodnout, kterého soutěžícího pošle z dvojice dál. Ostatní koučového mohou jednoho soutěžícího ukrást..[6] Nicméně, Vyřazovací kola se začaly znova používat v sedmé sérii.

Ve finálových živých show soutěžící vystupují každý týden s novými písničkami a nakonec divácké hlasování rozhodne o vítězi.[4] Koučové mohou zachránit jednoho soutěžícího, který neobdržel dostatek hlasů a posunout ho tak do dalšího kola.

Jednotlivé řady[editovat | editovat zdroj]

1. řada[editovat | editovat zdroj]

První řada měla premiéru 26. dubna 2011 a vysílala se do 29. června 2011. V porotě usedli Christina Aguilera, CeeLo Green, Adam Levine a Blake Shelton. Portocům pomáhali Adam Blackstone, Reba McEntire, Monica a Sia. Carson Daly a Alison Haislip sloužili jako moderátoři a korespondenti sociálních sítí. Konkurzy se konaly v Chicagu, New Yorku, Miami, Nashvillu, Minneapolis, Austinu, Los Angeles a Seattlu během ledna a února.

Tým Adam Tým CeeLo Tým Christina Tým Blake
Javier Colon Vicci Martinez Beverly McClellan Dia Frampton
Casey Weston Nakia Frenchie Davis Xenia
Jeff Jenkins Curtis Grimes Lily Elise Jared Blake
Devon Barley The Thompson Sisters Raquel Castro Patrick Thomas

Do finálového večera se probojovali čtyři soutěžící. Javier Colon se stal vítězem první řady, zatímco Dia Frampton byla vyhlášená na druhé místě. Na třetím a čtvrtém místě se umístili Vicci Martinez a Beverly McClellan.

2. řada[editovat | editovat zdroj]

Druhá řada měla premiéru 5. února 2012 a vysílala se do 8. května 2012. V porotě usedli Christina Aguilera, CeeLo Green, Adam Levine a Blake Shelton. Porotcům pomáhali Alanis Morissette, Robin Thicke, Kelly Clarkson, Miranda Lambert, Babyface, Ne-Yo, Jewel a Lionel Richie. Carson Daly a Christina Milian sloužili jako moderátoři a korespondenti sociálních sítí. Kia Motors, Sprint a Starbucks se stali oficiálními partnery druhé řady.

Tým Adam Tým CeeLo Tým Christina Tým Blake
Tonny Lucca Juliet Simms Chris Mann Jermaine Paul
Katrina Parker Jamar Rogers Lindsey Pavao Erin Wilett
Mathai Cheesa Ashley de La Rosa RaeLynn
Pip James Massone Jesse Campbell Jordis Unga
Karla Davis Erin Martin Moses Stone Charlotte Sometimes
Kim Yarbrough Tony Vincent Sera Hill Naia Kete

Do finálového večera se probojovali čtyři soutěžící. Jermaine Paul se stal vítězem druhé řady, zatímco Juliet Simms, Tony Lucca a Chris Mann se umístili na druhém, třetím a čtvrtém místě.

3. řada[editovat | editovat zdroj]

Třetí řada měla premiéru 10. září 2012 a vysílala se do 18. prosince 2012. V porotě usedli Christina Aguilera, CeeLo Green, Adam Levine a Blake Shelton. Porotcům pomáhali Mary J. Blige, Michael Bublé, Scott Hendricks, Rob Thomas, Jennifer Hudson, Bill Withers, Pat Monaham, Billie Joe Armstrong a Ron Fair. Carson Daly a Christina Milian sloužili jako moderátoři a korespondenti sociálních sítí.

Tým Adam Tým CeeLo Tým Christina Tým Blake
Amanda Brown Nicholas David Dez Duron Cassadee Pope
Melanie Martinez Trevin Hunte Sylvia Yacoub Terry McDermott
Bryan Keith Cody Belew Adriana Louise Michaela Page
Loren Allred MacKenzie Bourg De'Borah Julio Cesar Castillo
Joselyn Rivera Diego Val Devyn DeLoera Liz Davis

Do finálového večera se probojovali tři soutěžící. Cassadee Pope se stala vítězkou třetí řady. Terry McDermott a Nicholas Davis se umístili na druhém a třetím místě.

4. řada[editovat | editovat zdroj]

Čtvrtá řada měla premiéru 25. března 2013 a vysílala se do 18. června 2013. V porotě usedli Shakira, Usher, Adam Levine a Blake Shelton. Porotcům pomáhali Hilary Scott, Sheryl Crow, Joel Madden, CeeLo Green, Pharrell Williams, Aakomon Jones a Taylor Swift. Carson Daly a Christina Milian sloužili jako moderátoři a korespondenti sociálních sítí.

Tým Adam Tým Shakira Tým Usher Tým Blake
Amber Carrington Sasha Allen Michelle Chamuel Danielle Bradbery
Judith Hill Kris Thomas Josiah Hawley The Swon Brothers
Sarah Simmons Garrett Gardner VEDO Holly Tucker
Caroline Glase Karina Iglesias Cáthia Justin Rivers

Do finálového večera se probojovali tři soutěžící. Danielle Bradbery se stala vítězkou čtvré řady. Michelle Chamuel a The Swon Brothers se umístili na druhém a třetím místě.

5. řada[editovat | editovat zdroj]

Pátá řada měla premiéru 23. září 2013 a vysílala se do 18. prosince 2013. V porotě usedli Adam Levine, Blake Shelton a znovu Christina Aguilera a CeeLo Green. Porotcům pomáhali Ryan Tedder, Cher, Miguel a Ed Sheeran. Carson Daly se stal jediným porotcem. Milian svojí roli korespondentky sociálních médií opustila.

Tým Adam Tým CeeLo Tým Christina Tým Blake
Tessanne Chin Caroline Pennell Jacquie Lee Cole Vosbury
Will Champlin Kat Robichaud Matthew Schuler Ray Boundreaux
James Wolpert Jonny Gray Josh Logan Austin Jenckes
Grey Tamara Chauniece Olivia Henken Nic Hawk
Preston Pohl Amber Nicole Stephanie Anne Johnson Shelbie Z

Do finálového večera se probojovali tři soutěžící. Tessanne Chin se stala vítězkou páté řady. Jacquie Lee a Will Champlin se umístili na druhém a třetím místě. Poprvé se do finálového večera nepodíval soutěžící s týmu Blake.

6. řada[editovat | editovat zdroj]

Šestá řada měla premiéru 24. února 2014 a vysílala se do 20. května 2014. V porotě usedli Adam Levine, Blake Shelton a znovu Usher a Shakira. Porotcům pomáhali Aloe Blacc, Graham Nash, James Valentine, The Band Perry, Scott Hendricks, Gwen Sebastian, Miranda Lambert, Jill Scott a Chris Martin. Carson Daly řadu moderoval.

Tým Adam Tým Shakira Tým Usher Tým Blake
Christina Grimmie Kristen Merlin Josh Kaufman Jake Worthington
Kat Perkins Tess Boyer Bria Kelly Sisaundra Lewis
Delvin Choice Dani Moz T.J. Wilkins Audra McLaughlin

Do finálového večera se probojovali tři soutěžící. Josh Kaufman se stal vítězem šesté řady. Jake Worthington a Christina Grimmie se umístili na druhém a třetím místě.

7. řada[editovat | editovat zdroj]

Sedmá řada měla premiéru 22. září 2014 a vysílala se do 16. prosince 2014. V porotě usedli Adam Levine, Blake Shelton, Pharrell Williams a Gwen Stefani. Porotcům pomáhali Stevie Nicks, Patrick Stump, Little Big Town, Colbie Caillat, Gavin Rossdale, Christina Aguilera, Alicia Keys, Diana Ross a Taylor Swift. Carson Daly řadu moderoval. Společnost Nissan se v průběhu řady stala oficiálním partnerem řady a nahradila tak Kia Motors.

Tým Adam Tým Gwen Tým Pharrell Tým Blake
Matt McAndrew Taylor John Williams DaNica Shirey Craig Wayne Boyd
Chris Jamison Ryan Sill Luke Wade Reagan James
Damien Anita Antoinette Sugar Joans Jessie Pitts
Mia Pfirrman Ricky Manning Jean Kelley Taylor Brashears
Taylor Phelan Bryana Salaz Elyjuh René James David Carter

Do finálového večera se probojovali čtyři soutěžící. Craig Wayne Boyd se stal vítězem sedmé řady. Matt McAndrew, Chris Jamison a Damien se umístili na druhém, třetím místě a čtvrtém místě.

8. řada[editovat | editovat zdroj]

Osmá řada měla premiéru 23. února 2015 a vysílala se do 19. května 2015. V porotě usedli Adam Levine, Blake Shelton, Pharrell Williams. Gwen Stefani nahradila v porotcovském křesle Christina Aguilera, která se vrátila po dvou řadách. Porotcům pomáhali Ellie Goulding, Dave Stewart, Usher, Meghan Trainor, Scott Hendricks, CeeLo Green, Lionel Richie, Ryan Tedder, Nick Jonas, Mark Ronson, Gwen Stefani, Nate Ruess a Reba McEntire. Carson Daly řadu moderoval.

Tým Adam Tým Pharrell Tým Christina Tým Blake
Joshua Davis Sawyer Fredericks India Carney Meghan Linsey
Deanna Johnson Koryn Hawthorne Kimberly Nichole Hannah Kirby
Brian Johnson Mia Z Rob Taylor Corey Kent White
Tonya Boyd-Cannon Caitlin Caporale Lexi Dávila Brooke Adee
Nathan Hermida Lowell Oakley Sonic Sarah Potenza

Do finálového večera se probojovali čtyři soutěžící. Sawyer Fredericks se stal vítězem osmé řady. Meghan Linsey, Joshua Davis a Koryn Hawthorne se umístili na druhém, třetím místě a čtvrtém místě.

9. řada[editovat | editovat zdroj]

Devátá řada měla premiéru 21. září 2015 a vysílala se do 15. prosince 2015. V porotě usedli Adam Levine, Blake Shelton, Pharrell Williams aGwen Stefani. Porotcům pomáhali John Fogerty, Brad Paisley, Selena Gomez, Missy Elliott, Rihanna a Dolly Parton. Carson Daly řadu moderoval.

Tým Adam Tým Gwen Tým Pharrell Tým Blake
Jordan Smith Jeffery Austin Madi Davis Emily Ann Roberts
Shelby Brown Braiden Sunshine Evan McKeel Barrett Baber
Amy Vachal Korin Bukowski Mark Hood Zach Seabaugh
Blaine Mitchell Viktor Király Celeste Betton Ivonne Acero
Chance Peña Ellie Lawrence Riley Biederer Morgan Frazier
Keith Semple Regina Love Darius Scott Nadjah Nicole

Do finálového večera se probojovali čtyři soutěžící. Jordan Smith se stal vítězem deváté řady. Emily Ann Roberts, Barrett Baber a Jeffery Austin se umístili na druhém, třetím místě a čtvrtém místě.

10. řada[editovat | editovat zdroj]

Desátá řada měla premiéru 29. února 2016 a vysílala se do 24. května 2016. V porotě usedli Adam Levine, Blake Shelton, Pharrell Williams a Christina Aguilera. Porotcům pomáhali Tori Kelly, Gwen Stefani, Diddy, Patti LaBelle, Miley Cyrus a Pink. Carson Daly řadu moderoval.

Tým Adam Tým Pharrell Tým Christina Tým Blake
Laith Al-Saadi Hannah Huston Alisan Porter Adam Wakefield
Shalyah Fearing Daniel Passino Bryan Bautista Mary Sarah
Owen Danoff Emily Keener Nick Hagelin Paxton Ingram
Caroline Burns Lacy Mandigo Ryan Quinn Katie Basden
Nate Butler Moushumi Kata Hay Joe Maye
Brian Nhira Caity Peters Tamar Davis Justin Whisnant

Do finálového večera se probojovali čtyři soutěžící. Alisan Porter se stala vítězkou desáté řady. Adam Wakefield, Hannah Huston a Laith Al-Saadi se umístili na druhém, třetím místě a čtvrtém místě.

11. řada[editovat | editovat zdroj]

Jedenáctá řada měla premiéru 19. září 2016 a vysílala se do 13. prosince 2016. V porotě usedli Adam Levine, Blake Shelton a nově Alicia Keys a Miley Cyrus. Porotcům pomáhali Sammy Hagar, Bette Midler, Joan Jett, Charlie Puth, Tim McGraw, Faith Hill a Garth Brooks. Carson Daly řadu moderoval.

Tým Adam Tým Miley Tým Alicia Tým Blake
Billy Gilman Ali Caldwell Wé McDonald Sundance Head
Josh Gallagher Aaron Gibson Christian Cuevas Austin Allsup
Brendan Fletcher Darby Walker Sa'Rayah Courtney Harrell
Riley Elmore Sophia Urista Kylie Rothfield Dana Harper
Nate Butler Moushumi Kata Hay Joe Maye
Simone Gundy Belle Jewel Josh Halverson Jason Warrior

Do finálového večera se probojovali čtyři soutěžící. Sundance Head se stal vítězem jedenácté řady. Billy Gilman, Wé McDonald a Josh Gallagher se umístili na druhém, třetím místě a čtvrtém místě.

12. řada[editovat | editovat zdroj]

Dvanáctá řada měla premiéru 27. února 2017 a vysílala se do 23. května 2017. V porotě usedli Adam Levine, Blake Shelton, Alicia Keys a Gwen Stefani. Porotcům pomáhali John Legend, Luke Bryan, Celine Dion, DJ Khaled a Shania Twain. Carson Daly řadu moderoval.

Tým Adam Tým Gwen Tým Alicia Tým Blake
Jesse Larson Brennley Brown Chris Blue Lauren Duski
Mark Isaiah Hunter Plake Vanessa Ferguson Aliyah Moulden
Lilli Passero Troy Ramey Stephanie Rice TSoul
Hanna Eyre Johnny Gates Jack Cassidy Casi Joy
Johnny Hayes JChosen Ashley Levin Aaliyah Rose
Josh West Quizz Swanigan Anatalia Villaranda Felicia Temple

Do finálového večera se probojovali čtyři soutěžící. Chris Blue se stal vítězem dvanácté řady. Lauren Duski, Aliyah Moulden a Jesse Larson se umístili na druhém, třetím místě a čtvrtém místě.

13. řada[editovat | editovat zdroj]

Třináctá řada měla premiéru 25. září 2017. V porotě usedli Adam Levine, Blake Shelton, Miley Cyrus a nově Jennifer Hudson. Porotcům budou pomáhat Joe Jonas, Rascal Flatts, Billy Ray Cyrus a Kelly Rowland. Carson Daly řadu moderoval.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku The Voice (U.S. TV series) na anglické Wikipedii.

  1. How to Audition for "The Voice" [online]. [cit. 2013-05-17]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2013-06-15. (anglicky) 
  2. a b NBC Sets Fall Premiere Dates for 2016-17 Season [online]. June 15, 2016. Dostupné online. (anglicky) 
  3. Kelly Clarkson, Jennifer Hudson join 'The Voice' as coaches for upcoming seasons [online]. [cit. 2017-09-28]. Dostupné online. 
  4. a b c d The Voice – All Bios – Newest [online]. NBC [cit. 2013-04-11]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2013-06-01. (anglicky) 
  5. Twitter / NBCTheVoice: #BattlesRound2 Fun Fact: Coaches [online]. Twitter.com, 2014-03-27 [cit. 2014-08-02]. Dostupné online. (anglicky) 
  6. Ashley Lee. Coldplay's Chris Martin Joins 'The Voice' As NBC Reboots Format [online]. March 19, 2014 [cit. 2014-03-20]. Dostupné online. (anglicky)