Synoda o rodině (2014–2015)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Synoda o rodině je souhrnné hovorové označení dvou zasedání biskupského sněmu katolické církve, která svolal papež František a zabývala se například problematikou nesezdaného soužití nebo přijímání svátostí rozvedenými a znovu sezdanými.

První (III. mimořádné) zasedání se konalo od 5. do 19. října 2014 a za Českou biskupskou konferenci se jí zúčastnil olomoucký arcibiskup Mons. Jan Bosco Graubner. Druhé (XIV. řádné) zasedání bylo vyhlášeno na 4.25. říjen 2015 a Česká biskupská konference na ně vyslala královéhradeckého biskupa Mons. Jana Vokála.

Citáty[editovat | editovat zdroj]

Zasedání biskupské synody neslouží k diskusi o krásných a originálních idejích nebo k tomu, aby se ukázalo, kdo je nejvíce inteligentní. Slouží lepší kultivaci a péči o Pánovu vinici, spolupráci na Jeho snu, na Jeho dobrotivém plánu s Jeho lidem.
— papež František
Nejedná se o diskuzi ohledně věroučných otázek, které byly mimochodem rozvinuty v nedávném učení církve. Vyplývá z toho spíše pozvání pro celou církev, aby naslouchala problémům a očekáváním, jež dnes prožívají mnohé rodiny; aby jim projevila blízkost a nabídla věrohodným způsobem Boží milosrdenství a krásu toho, když člověk odpoví na Boží povolání." [1]
— Bruno Forte

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Rodině i jejím těžkostem se bude věnovat příští biskupská synoda - Církev.cz. www.cirkev.cz. Dostupné online [cit. 2018-02-08]. (česky) 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]