Světový pohár v ledolezení 2018

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
17. Světový pohár v ledolezení 2018
logo UIAA
logo UIAA
Základní informace
Sport ledolezení a drytooling
Pořadatel UIAA
Oficiální web
theuiaa.org
≺ 2017
2019 ≻
Přehled medailí
Obtížnost
vítěz Rusko Maxim Tomilov Jižní Korea Sin Un-son
Rychlost
vítěz Rusko Nikolaj Kuzovlev Rusko Jekatěrina Koščejevová

Světový pohár v ledolezení 2018 se uskutečnil začátkem roku 2018 v pěti městech a zemích v obou disciplínách (obtížnost a rychlost) pod patronací Mezinárodní horolezecké federace (UIAA).

Přehledy závodů[editovat | editovat zdroj]

Z českých závodníků se dvou závodů v ledolezení na obtížnost zúčastnil Tomáš Indra, který ale nezískal body do celkového žebříčku.

Kalendář[editovat | editovat zdroj]

Kalendář závodů SP 2018
Datum Místo Země Web Počet závodníků Počet zemí
obtížnost rychlost obtížnost rychlost
19.-20. ledna Saas-Fee ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko Iceclimbingworldcup.ch
Saas-fee.ch
56+30 45+18 19+ +
26.-27. ledna Rabenstein ItálieItálie Itálie Eisklettern.it 46+27 33+19 18+ +
2.-4. února Chöch chot ČínaČína Čína 31+25 31+21 10+ +
9.-11. února Čchongsong Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea Korean Alpine Federation 41+32 37+27 13+ +
2.-4. března Kirov RuskoRusko Rusko 48+31 45+26 14+ +
Celkem 5 5 Theuiaa.org/ice-climbing 70+61 61+36 + +

Výsledky mužů - obtížnost[editovat | editovat zdroj]

Výsledky SP v ledolezení na obtížnost 2018 - muži
Pořadí Jméno Země Body Saas-Fee Rabenstein Chöch chot Čchongsong Kirov
1. Maxim Tomilov RuskoRusko Rusko 371 2. 80 5.-6. 51 2. 80 2. 80 2. 80
2. Alexej Děngin RuskoRusko Rusko 344 1. 100 21.-22. 10 1. 100 1. 100 10. 34
3. Mohammadreza Safdarian Korouyeh ÍránÍrán Írán 318 3. 65 1. 100 5. 51 6. 47 4. 55
4. Nikolaj Kuzovlev RuskoRusko Rusko 283 16. 20 4. 55 3. 65 7. 43 1. 100
5. Alexej Tomilov RuskoRusko Rusko 281 4. 55 2. 80 4. 55 5. 51 8. 40
6. YoungGeon Lee Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 213 12. 28 7. 43 7. 43 10.-11. 34 3. 65
7. ZoungHye Kwon Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 191 14. 24 3. 65 4. 55 6. 47
8. Aleksei Marshalov RuskoRusko Rusko 170 5. 51 8. 40 12. 28 5. 51
9. Dmitriy Grebennikov RuskoRusko Rusko 144 9. 37 15. 22 8. 40 19.-23. 14 11. 31
10. Noeah Beek KanadaKanada Kanada 130 23.-27. 8 17. 18 6. 47 19.-23. 14 7. 43
0. Tomáš Indra ČeskoČesko Česko 0 32.-35. 0 42.-43. 0
počet finalistů 8 8 8 8 8
počet semifinalistů 18 20 18 18 18
bodovaných závodníků 70 30 30 30 30 30
celkový počet závodníků x 56 46 31 41 48

Výsledky mužů - rychlost[editovat | editovat zdroj]

Výsledky SP v ledolezení na rychlost 2018 - muži
Pořadí Jméno Země Body Saas-Fee Rabenstein Chöch chot Čchongsong Kirov
1. Nikolaj Kuzovlev RuskoRusko Rusko 346 1. 100 8. 40 4. 55 1. 100 5. 51
2. Ivan Spicyn RuskoRusko Rusko 301 6.-7. 47 2. 80 1. 100 7. 43 11. 31
3. Anton Nemov RuskoRusko Rusko 300 2. 80 1. 100 3. 65 4. 55
4. Maxim Vlasov RuskoRusko Rusko 294 6.-7. 47 5. 51 2. 80 5. 51 3. 65
5. Vladimir Kartašev RuskoRusko Rusko 272 3. 65 3. 65 7. 43 3. 65 10. 34
6. Leonid Malych RuskoRusko Rusko 232 4. 55 16. 20 8. 40 2. 80 9. 37
7. Mohsen Beheshti Rad ÍránÍrán Írán 216 9. 37 4. 55 9. 37 6. 47 8. 40
8. Kirill Kolčegošev RuskoRusko Rusko 190 8. 40 11. 31 5. 51 8. 40 12. 28
9. Alexej Tomilov RuskoRusko Rusko 151 13. 26 6. 47 10. 34 13. 26 17. 18
10. Mohammadreza Safdarian Korouyeh ÍránÍrán Írán 145 5. 51 7. 43 6. 47 27. 4
počet finalistů 4/8 4/8 4/8 4/7
počet semifinalistů 16 16 16 16 15
bodovaných závodníků 61 30 29 24 30 30
celkový počet závodníků x 45 33 31 37 45

Výsledky žen - obtížnost[editovat | editovat zdroj]

Výsledky SP v ledolezení na obtížnost 2018 - ženy
Pořadí Jméno Země Body Saas-Fee Rabenstein Chöch chot Čchongsong Kirov
1. Sin Un-son Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 440 2. 80 2. 80 1. 100 1. 100 2. 80
2. Marija Tolokoninová RuskoRusko Rusko 390 3. 65 3. 65 2. 80 2. 80 1. 100
3. Song Han Na Le Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 330 1. 100 1. 100 3. 65 3. 65
4. Jekatěrina Vlasovová RuskoRusko Rusko 275 4. 55 4. 55 4. 55 4. 55 4. 55
5. Mariia Edler RuskoRusko Rusko 220 12. 28 7. 43 5. 51 6. 47 5. 51
6. Naděžda Galljamovová RuskoRusko Rusko 195 11. 31 6. 47 8. 40 10. 34 7. 43
7. Eimir Mc Swiggan IrskoIrsko Irsko 188 17. 18 5. 51 3. 65 5. 51 28. 3
8. Enni Bertling FinskoFinsko Finsko 167 9. 37 9. 37 7. 43 14. 24 13. 26
9. Mariam Filippovová RuskoRusko Rusko 150 15. 22 17. 18 9. 37 13. 26 6. 47
10. Mira Alhonsuo FinskoFinsko Finsko 144 9. 37 13. 26 10. 34 21. 10 9. 37
56.-57. Aneta Loužecká ČeskoČesko Česko 5 30. 1 27. 4
počet finalistek 8 8 8 8 8
počet semifinalistek 16 18 18 20 19
bodovaných závodnic 61 30 27 25 31 30
celkový počet závodnic x 30 27 25 32 31

Výsledky žen - rychlost[editovat | editovat zdroj]

Výsledky SP v ledolezení na rychlost 2018 - ženy
Pořadí Jméno Země Body Saas-Fee Rabenstein Chöch chot Čchongsong Kirov
1. Jekatěrina Koščejevová RuskoRusko Rusko 376 2. 80 3. 65 2. 80 1. 100 5. 51
2. Natalja Běljajevová RuskoRusko Rusko 365 3. 65 4. 55 1. 100 2. 80 3. 65
3. Jekatěrina Koščejevová RuskoRusko Rusko 330 1. 100 2. 80 5. 51 3. 65 10. 34
4. Naděžda Galljamovová RuskoRusko Rusko 286 6. 47 1. 100 6. 47 4. 55 9. 37
5. Alena Vlasovová RuskoRusko Rusko 255 5. 51 7. 43 4. 55 5. 51 4. 55
6. Marija Tolokoninová RuskoRusko Rusko 245 4. 55 9. 37 3. 65 23. 8 2. 80
7. Ekaterina Glazunova RuskoRusko Rusko 210 7. 43 10. 34 7. 43 6. 47 7. 43
8. Mariam Filippovová RuskoRusko Rusko 195 9. 37 6. 47 8. 40 8. 40 11. 31
9. Mira Alhonsuo FinskoFinsko Finsko 126 11. 31 8. 40 7. 43 20. 12
10. Enni Bertling FinskoFinsko Finsko 118 16. 20 17. 18 10. 34 12. 28 17. 18
24. Aneta Loužecká ČeskoČesko Česko 32 17. 18 19. 14
počet finalistek 4/8 4/8 4/8 4/8
počet semifinalistek 16 16 9 16 16
bodovaných závodnic 36 18 19 11 24 23
celkový počet závodnic x 18 19 21 27 26

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]


Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]