Státní institut mezinárodních vztahů v Moskvě

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Státní institut mezinárodních vztahů v Moskvě (MGIMO) (rusky: Московский государственный институт международных отношений (Университет) Министерства иностранных дел Российской федерации ) je diplomatická škola Ministerstva zahraničních věcí Ruska. Univerzita založená roku 1944 je považována za nejstarší a nejznámější ruskou školu určenou pro studium mezinárodních vztahů a přípravu diplomatů.

MGIMO má v současnosti pověst elitního ústavu. Mnozí ze studentů pocházejí z rodin politických, ekonomických nebo intelektuálních elit Ruska. Škola je držitelem Guinnessova rekordu v počtu vyučovaných jazyku - 53. V dobách Sovětského svazu byla škola určena především studentům pocházejících z rodin členů komunistických stran Východního bloku.

V současnosti jsou součástí univerzity tři instituty, osm fakult a mj. tři programy postgraduálního studia Master of Business Administration. Celkový počet studentů se pohybuje okolo pěti tisíc.

Rektorem je Anatolij Vasiljevič Torkunov.

Sídlo[editovat | editovat zdroj]

МГИМО
Проспект Вернадского, д.76
119454, Москва

MGIMO
Vernadského prospekt, č. 76
119454, Мoskva


Univerzita MGIMO
Univerzita MGIMO

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Poznámky[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Moscow State Institute of International Relation na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]