Státní institut mezinárodních vztahů v Moskvě

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Státní institut mezinárodních vztahů v Moskvě
MGIMO-University-main building.jpg
Datum založení 14. října 1944
Adresa Moskva, 119 454, Rusko
Ulice Vernadskogo Avenue
Zeměpisné souřadnice
Členství Asociace evropských univerzit
www.mgimo.ru
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Státní institut mezinárodních vztahů v Moskvě (MGIMO) (rusky: Московский государственный институт международных отношений (Университет) Министерства иностранных дел Российской федерации ) je diplomatická škola Ministerstva zahraničních věcí Ruska. Univerzita založená roku 1944 je považována za nejstarší a nejznámější ruskou školu určenou pro studium mezinárodních vztahů a přípravu diplomatů. Sídlo školy je na Vernadského prospektu v Moskvě.

MGIMO má v současnosti pověst elitního ústavu. Mnozí ze studentů pocházejí z rodin politických, ekonomických nebo intelektuálních elit Ruska. Na škole se vyučuje 53 jazyků. V dobách Sovětského svazu byla škola určena především studentům pocházejících z rodin členů komunistických stran Východního bloku.

V současnosti jsou součástí univerzity tři instituty, osm fakult a mj. tři programy postgraduálního studia Master of Business Administration. Celkový počet studentů se pohybuje okolo pěti tisíc.

Rektorem je Anatolij Vasiljevič Torkunov.


Univerzita MGIMO
Univerzita MGIMO

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Moscow State Institute of International Relation na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]