Hloubkaři: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebrány 4 bajty ,  před 12 lety
m
bez shrnutí editace
m (→‎Odkazy: kat)
m
Mezi nejslavnější akce těchto pilotů byly útoky na [[vlak]]y. Při zásahu [[Parní kotel|parního kotle]] (odtud též název „kotláři“) docházelo k jeho [[exploze|explozi]] a tím k vážnému poškození (nebo zničení) lokomotivy a jejímu dlouhodobému vyřazení z provozu. Tím způsobovali nepříteli problémy v železniční dopravě.
Protože exploze parního kotle či unikající horká pára téměř vždy zabila posádku lokomotivy, stříleli mnohdy hloubkaři první dávku před vlak a dávali pak posádce čas na zastavení vlaku a únik do bezpečné vzdálenost. Hloubkové nálety skýtaly mnohá nebezpečí i pro samotné letce – snadno přehlédnutelné telegrafní či telefonní vedení, stromy nebo terénní vyvýšeniny, za které mohl letoun při rychlém letu v minimální výšce zachytit, a v neposlední řadě paktaké „flak“ – protiletadlové dělostřelectvo. Obzvláště vojenské [[transport]]y bývaly silně bráněny a do vlakových souprav se zařazovaly [[Železniční vůz|vagóny]] s rychlopalnými protiletadlovými kanóny.
 
Briská [[Royal Air Force|RAF]] používala k těmto účelům převážně letouny typu [[Hawker Typhoon]] (pro něž to byl de facto jediný smysluplný způsob bojového použití), [[Hawker Tempest]] nebo [[Supermarine Spitfire]] – ty byly pro hloubkové operace stavěny ve verzi LF (low altitude fighter) se zkráceným rozpětím křídla a motorem upraveným pro lety v malých výškách. (Spitfire Mk. IX E ze sbírek Leteckého muzea ve Kbelích je právě ve verzi LF).
488

editací

Navigační menu