Framebuffer: Porovnání verzí

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Smazaný obsah Přidaný obsah
m +upravit, iw, typo
m + kat a další úpravy
Řádek 1: Řádek 1:
{{upravit}}
{{upravit}}
'''Framebuffer''' je obrazové výstupní zařízení které přenáší obrazovou informaci z paměťového bufferu a obsahuje právě jeden kompletní rámec dat. Informace v tomto bufferu se obvykle skládá z číselných hodnot barev pro každý pixel (obrazový bod, který se zobrazuje) na obrazovce.
'''Framebuffer''' je obrazové výstupní zařízení, které přenáší obrazovou informaci z paměťového [[buffer]]u a obsahuje právě jeden kompletní rámec dat. Informace v tomto bufferu se obvykle skládá z číselných hodnot barev pro každý [[pixel]] (obrazový bod, který se zobrazuje) na obrazovce.
Barevné hodnoty jsou obvykle ukládány jednobitově (monochromatický režim), čtyřbitově s paletou, osmibitově s barevnou paletou, 16-bitově (highcolor) a 24-bitově (truecolor). Občas bývá ještě využíván alfa kanál pro uchování informace o průhlednosti pixelu. Celková velikost paměti potřebné pro práci framebufferu je závislá na barevné hloubce, velikosti palety a rozlišení výstupního signálu.
Barevné hodnoty jsou obvykle ukládány jednobitově (monochromatický režim), čtyřbitově s paletou, osmibitově s barevnou paletou, 16-bitově (highcolor) a 24-bitově (truecolor). Občas bývá ještě využíván [[alfa kanál]] pro uchování informace o průhlednosti pixelu. Celková velikost paměti potřebné pro práci framebufferu je závislá na barevné hloubce, velikosti palety a [[rozlišení]] výstupního signálu.

{{Překlad|en|Framebuffer}}

[[Kategorie:Počítačová grafika]]


[[de:Framebuffer]]
[[de:Framebuffer]]

Verze z 3. 4. 2008, 13:44

Framebuffer je obrazové výstupní zařízení, které přenáší obrazovou informaci z paměťového bufferu a obsahuje právě jeden kompletní rámec dat. Informace v tomto bufferu se obvykle skládá z číselných hodnot barev pro každý pixel (obrazový bod, který se zobrazuje) na obrazovce. Barevné hodnoty jsou obvykle ukládány jednobitově (monochromatický režim), čtyřbitově s paletou, osmibitově s barevnou paletou, 16-bitově (highcolor) a 24-bitově (truecolor). Občas bývá ještě využíván alfa kanál pro uchování informace o průhlednosti pixelu. Celková velikost paměti potřebné pro práci framebufferu je závislá na barevné hloubce, velikosti palety a rozlišení výstupního signálu.

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Framebuffer na anglické Wikipedii (číslo revize nebylo určeno)Šablona {{Překlad}} požaduje zadat hodnotu do parametru „revize“!.