Diskuse k Wikipedii:Pod reálnou lípou/České Budějovice, 2022 jaro: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(hospy + možnost minigrantu)
značky: Nové téma vizuální režim
* Nebo můžeme teď na jaře alespoň probrat, jak minigrant využít třeba na podzim. Když jsme v roce 2018 zorganizovali [[Wikipedie:Editaton v Českých Budějovicích, 19. října 2018|budějcký editaton]], moc lidí se ho nezúčastnilo, byť jsme během přípravy i samotné akce udělali hodně práce, proto by možná spíše fungovalo využít drobnou finanční podporu na setkání, kde bychom „budějckou wikipráci“ podrobněji probrali, zjistili návrhy na společnou a/nebo individuální práci pro projekty Wikimedia, jak se píše na stránce o minigrantech.
* Založit akční nástěnku, kde by bylo jasně vidět, co se návaznosti na akci udělalo – jen by to vyžadovalo aktivní spolupráci účastníků, aby se na Nástěnku skutečně přihlásili a pečlivě k sobě přiřazovali články (na wp/wd/wikicestách – kdekoli), na kterých v návaznosti na setkání pracovali. Nemuseli by se na tom samozřejmě podílet úplně všichni účastníci setkání, ale vytvořit (tj. napsat, opravit, vyfotit + nahrát) něco souvisejícího s regionem by asi všichni zvládli :-)
 
== Přehled restaurací ==
 
Pokusila jsem se udělat přehled navržených restaurací tak, aby i mimobudějovičtí měli info v případě, že by přijeli vlakem, busem nebo autem. Tento přehled klidně editujte – doplňte, upřesněte, smažte zbytečné informace atd…
 
'''[http://www.restauracemetropol.cz/ Metropol]''' – wifi; restaurace je prostorná – najde se místo, které je méně hlučné; zastávka MHD přímo před vchodem; na nádraží (vlakové i autobusové) jsou to 2 zastávky MHD bez přestupu nebo 1 km pěšky; parkoviště pro auta před vchodem nebo přes silnici na Senovážném náměstí; kvalitní česká kuchyně, pivo Budvar, vína moravská, rakouská a francouzská; uzavírka ve 23:00.
 
'''[http://www.hotelbudweis.cz/o-nas Budweis]''' – wifi; klidnější prostředí, v případě potřeby je možno objednat salonek; zastávka MHD relativně blízko (350 m); na nádraží (vlakové i autobusové) jsou to 4 zastávky MHD bez přestupu; parkoviště pro auta u sokolovny (150 m); objednání jídla do 21:00; uzavírka ve 22:00.
 
'''[https://www.facebook.com/Restaurace.Vatikan/ Vatikán]''' – wifi; pivnice s nabídkou teplých jídel a alkoholických i nealkoholických nápojů; restaurace – nemám zkušenost, nedávno se rekonstruovala, nejsem si jistá, jestli už je otevřeno; lze objednat salonek; zastávka MHD u pošty, blízko (přes ulici); na nádraží (vlakové i autobusové) jsou to 2 zastávky MHD bez přestupu nebo 700 m pěšky; parkoviště pro auta nedaleko na Senovážném náměstí; čepuje se pivo z obou ČB pivovarů, tj. Budvar a Samson; uzavírka ve 24:00.
 
'''[https://www.facebook.com/vinotekavloubi/videos/vinot%C3%A9ka-se-nachaz%C3%AD-ve-star%C3%A9-%C4%8D%C3%A1sti-m%C4%9Bsta-%C4%8Desk%C3%A9-bud%C4%9Bjoviceulice-plach%C3%A9ho-13-p%C5%99ijd/2643771645939690/ Vinotéka v loubí]''' – nemám zkušenost, ale mohlo by to být příjemné místo. Jak píše Karelkam, mají v nabídce stáčená vína a čepované pivo. Zastávka MHD Poliklinika sever, blízko (přes park); na nádraží (vlakové i autobusové) jsou to 3 zastávky MHD bez přestupu nebo 1, 4 km pěšky; parkoviště pro auta na náměstí nebo i jinde (Mariánské nám. 500 m); uzavírka ve 20:00.
 
'''[https://www.ceskebudejovicednes.cz/56084-restaurace-bernard-restaurace-ceske-budejovice/ Bernard]''' – wifi; možno objednat salonek. Nabídka studené a teplé české kuchyně i alkoholických a nealkoholických nápojů; točí pivo Bernard; zastávka MHD Družba IGY; na nádraží (vlakové i autobusové) jsou to 3 zastávky MHD bez přestupu; parkoviště pro auta v areálu nebo v IGY (přes ulici v patrové garáži); uzavírka ve 23:00.
 
'''[https://www.restauraceuflicku.cz/ U Flíčků]''' – sice není v centru, ale je dostupná MHD; z jejich stránek nevyčtu, zda mají wifi, ale ta je snad už všude. Nabídka studené a teplé české kuchyně i alkoholických a nealkoholických nápojů; čepují pivo Gambrinus, Kozel, Pilsner Urquell a Volba sládků; zastávka MHD U Parku; na nádraží (vlakové i autobusové) je to 6 zastávek MHD bez přestupu; auto by se snad dalo zaparkovat v okolních ulicích; uzavírka ve 22:00. --[[Wikipedista:Anaj7|Anaj7]] ([[Diskuse s wikipedistou:Anaj7|diskuse]]) 9. 4. 2022, 11:06 (CEST)

Navigační menu