Wikipedie:WikiProjekt Chemie: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Velikost nezměněna ,  před 14 lety
m
oprava odkazů
m (+ podprojekty)
m (oprava odkazů)
 
{{zkratka názvu stránky|WP:WPCH}}
'''WikiProjekt Chemie''' je hlavní stan chemiků na Wikipedii. Snahou tohoto projektu je vytvořit [[Wikipedie:WikiProjekt Chemie#/Základní program|'''základní program''']], pomocí kterého by se měly na Wikipedii rozvíjet stránky věnované chemii. Bylo by dobré, aby se projektu [[Wikipedie:WikiProjekt Chemie#/Účastníci projektu|'''zúčastnilo''']] co nejvíce odborníků a chemických nadšenců, kteří by udržovali jednotnou kvalitu, rozšiřovali a psali chemické články. Kromě informací k článkům jsou zde také základní informace týkající se [[Wikipedie:WikiProjekt Chemie#/Obrázky|'''obrázků''']], [[Wikipedie:WikiProjekt Chemie#/Infoboxy|'''infoboxů''']] a [[Wikipedie:WikiProjekt Chemie#/Šablony|'''šablon''']] v chemických článcích. V případě jakéhokoliv problému týkajícího se chemie se svěřte [[Wikipedie:WikiProjekt Chemie#/Pod chemickou lípou|'''diskuzní stránce''']].
 
:'''''Prosba pro účastníky projektu''''' : ''Pokud kdokoliv z účastníků projektu zaregistruje na Wikipedii nového pisatele chemických článků, kontaktujte ho prosím na diskuzní stránce s prosbou o připojení k projektu.''
Základní cíl tohoto projektu je koordinovat aktivity spojené s chemií a zlepšit kvalitu chemických článků na co nejlepší úroveň.
 
Základní cíle tohoto projektu byly převzaty z anglické Wikipedie, která má v tuto dobu nejlepší úroveň chemických článku. Články se proto v nejbližší době rozdělí podle určitého kritéria na několik skupin, na které padne dohoda na [[Wikipedie:WikiProjekt Chemie#/Pod chemickou lípou|'''diskuzní stránce''']]. Níže jsou základní články, které by neměly mezi chemickými články na české Wikipedii v dostatečné kvalitě chybět.
# Články hlavních chemických oborů včetně [[chemie]].
# 30 článků důležitých pojmů jako je například [[roztok]]. Články by měly být z různých oborů chemie.

Navigační menu