Preciosa (společnost): Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 79 bajtů ,  před 7 měsíci
doplnění zdroje
(doplnění informací o produktu)
(doplnění zdroje)
Kameny z [[kubická zirkonie|kubické zirkonie]] pro výrobu [[šperk]]ů dodává Preciosa, a. s., na trh od roku 2002. Kameny o velikosti 0,6 – 3 mm v brusírenském tvaru diamant a briliant, jako i jiné tvary do velikosti 1 cm, se vyrábějí v [[Jablonné v Podještědí|Jablonném v Podještědí]]. Šperkové kameny se mimo kubická zirkonie brousí i z materiálu nazývaného [[NanoGems]], lze brousit kameny i z [[korund]]u nebo naopak z měkkého [[markazit]]u ([[pyrit]]). Kubická zirkonie a Nanogems se vyrábí v desítkách barev a odstínů.
 
Preciosa – Lustry, a.s. se sídlem v&nbsp;Kamenickém Šenově navazuje na slavnou tradici výroby lustrů, která se datuje od roku [[1724]]. Vyrábí klasické ověskové lustry (např. slavné lustry Marie Terezie) i moderní svítidla. Projektuje a dodává kompletní osvětlení nejrůznějších reprezentativních prostor na zakázku do mnoha zemí světa. Jedná se o umělecká díla pro soukromé rezidence, jachty nebo hotely, jako např. Mandarin Oriental Jumeirah hotel v Dubaji.<ref>https://www.commercialinteriordesign.com/insight/42872-in-full-bloom</ref>
 
Preciosa Beauty, s.r.o. (Jablonec nad Nisou) se specializuje na výrobu exkluzivní [[bižuterie]], figurek a dárků především z&nbsp;broušeného [[křišťálové sklo|křišťálového skla]].
35

editací

Navigační menu