Sleeping Dogs

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Sleeping Dogs
VývojářUnited Front Games
VydavatelSquare Enix
SkladatelJeff Tymoschuk
EngineHavok
PlatformyMicrosoft Windows
PlayStation 3
Xbox 360
PlayStation 4
Xbox One
Datum vydání17. srpen 2012
Žánryakční adventura, TPS
Herní módsingleplayer
KlasifikacePEGI 18 a více
ESRB 17 a více
CERO 18 a více
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Sleeping Dogs je počítačová hra od japonské firmy Square Enix. Ta oprášila hru True Crime: Hong Kong, kterou se rozhodl Activision už nepodporovat. Square Enix ale podle této hry vytvořili pokračování, na které si přizvali všechny vývojáře, kteří na True Crime: Hong Kong pracovali. Hra je ve stylu Grand Theft Auto a odehrává se v Hongkongu. Hráč bude hrát za policistu v utajení Weie Shena.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Wei se po 15 letech vrací ze Spojených států do rodného Hongkongu. Spolu se svým kamarádem Nazem chtějí rozjet drogový byznys. První obchod se nezdaří a po následné honičce s policajty je Wei i s Nazem zatčen a umístěn do policejní cely.Zde Wei potká svého kamaráda ze "staré školy" Jackieho. Následně si Weie zavolá Detektiv Penquin. Nabídne mu ať pro něj pracuje. Wei souhlasí a postupem času pozná Winstona (později zastřelen na své vlastní svatbě) který se ho ujme a a bude ho brát za vlastního bratra. Wei prožije spoustu dobrodružství a opravdu hodně bitek než se dopracuje na vrchol, kdy zabije muže který stál za vraždou Winstona, Big Smile Leeho.

Soubojový systém[editovat | editovat zdroj]

Soubojový systém se hodně podobá hře Assassin's Creed, a tak bude Wei využívat všeho okolo (protivníka například vhodí do popelnice, kterou ještě přibouchne). K dispozici jsou i různé zbraně jako např. nůž, kovová tyč nebo pistole, ale vaší hlavní prioritou by měl být souboj bez nich, protože můžete využívat i různá komba.

Aktivity[editovat | editovat zdroj]

Aktivit ve hře je hned několik. Například můžete hledat malé svatyně, pomodlit se u nich a tak si zvýšit zdraví; pomocí vašeho mobilu hacknout kameru a tak chytit pašeráka drog; plnit hlavní mise; domlouvat si schůzky s přítelkyní nebo jen hledat kufříky s penězi. Hlavních misí je 35 plus 4 policejní.