Skippy (seriál, 1968)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Skippy
Hrají Ed Devereaux
Garry Pankhurst
Ken James
Tony Bonner
Liza Goddard
Země původu AustrálieAustrálie Austrálie
Počet řad 3
Počet dílů 91
Obvyklá délka 25 min
Produkce a televizní štáb
Premiérové vysílání
TV stanice Nine Network
Vysíláno 1968 4. května 1970
Skippy (seriál, 1968) na ČSFD IMDb

Skippy (původní anglický název zní Skippy the Bush Kangaroo) je australský televizní seriál, líčící dobrodružné příběhy ochočené klokanice Skippy a jejích lidských přátel, žijících ve fiktivním Waratažském národním parku na tichomořském pobřeží Nového Jižního Walesu.

Seriál, určený převážně dětem, natočily v letech 1967-1969 společnosti Fauna Productions, Nine Network Australia a Norfolk International Pictures.[1] Přestože v té době vysílaly australské televizní stanice pouze černobíle, byl seriál z důvodu zvýšení marketingové atraktivnosti natáčen barevně. Seriál se natáčel severně od Sydney v národním parku Ku-ring-gai Chase National Park. Proslavené mlaskání klokanice Skippy však nepochází od skutečných klokanů, neboť takový zvuk nevydávají.[2] Celkem bylo natočeno 91 dílů, které byly vysílány v letech 1968–1970.

Hlavní postavy a jejich představitelé[editovat | editovat zdroj]

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Klokanice Skippy patří v seriálu Sonnymu Hamnondovi, mladšímu ze dvou synů strážce parku Matta Hammonda. Jedná se o ochočenou vysoce inteligentní klokanici, která se Sonnym a jeho blízkými zažívá různá dobrodružství, odehrávající se převážně na území fiktivního Waratažského národního parku. V české verzi se však o Skippy chybně mluví jako o samci a nikoliv jako o samici.

Seriál na DVD v České republice[editovat | editovat zdroj]

V České republice začal seriál na DVD vycházet v papírových stánkových obalech od 11. června 2009 a pro českou verzi byl použit původní dabing odvysílaný v Československé televizi v období 80. let.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://www.imdb.com/title/tt0060025/companycredits
  2. http://www.imdb.com/title/tt0060025/goofs
  3. http://www.imdb.com/title/tt0060025/trivia

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]