Skippy (seriál, 1968)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Skippy
Hrají Ed Devereaux
Garry Pankhurst
Ken James
Tony Bonner
Liza Goddard
Země původu AustrálieAustrálie Austrálie
Jazyk angličtina
Počet řad 3
Počet dílů 91
Obvyklá délka 25 min
Produkce a televizní štáb
Premiérové vysílání
TV stanice Nine Network
Vysíláno 1968 4. května 1970
Skippy na ČSFD IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Skippy (v anglickém originále Skippy the Bush Kangaroo) je australský televizní seriál, líčící dobrodružné příběhy ochočené klokak Skippy a jejích lidských přátel, žijících ve fiktivním Waratažském národním parku na tichomořském pobřeží Nového Jižního Walesu.

Seriál, určený převážně dětem, natočily v letech 1967-1969 společnosti Fauna Productions, Nine Network Australia a Norfolk International Pictures.[1] Přestože v té době vysílaly australské televizní stanice pouze černobíle, byl seriál z důvodu zvýšení marketingové atraktivnosti natáčen barevně. Seriál se natáčel severně od Sydney v národním parku Ku-ring-gai Chase National Park. Proslavené mlaskání klokanice Skippy však nepochází od skutečných klokanů, neboť takový zvuk nevydávají.[2] Celkem bylo natočeno 91 dílů, které byly vysílány v letech 1968–1970.

Hlavní postavy a jejich představitelé[editovat | editovat zdroj]

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Klokanice Skippy patří v seriálu Sonnymu Hamnondovi, mladšímu ze dvou synů strážce parku Matta Hammonda. Jedná se o ochočenou vysoce inteligentní klokanici, která se Sonnym a jeho blízkými zažívá různá dobrodružství, odehrávající se převážně na území fiktivního Waratažského národního parku. V české verzi se však o Skippy chybně mluví jako o samci a nikoliv jako o samici.

Seriál na DVD v České republice[editovat | editovat zdroj]

V České republice začal seriál na DVD vycházet v papírových stánkových obalech od 11. června 2009 a pro českou verzi byl použit původní dabing odvysílaný v Československé televizi v období 80. let.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://www.imdb.com/title/tt0060025/companycredits
  2. http://www.imdb.com/title/tt0060025/goofs
  3. http://www.imdb.com/title/tt0060025/trivia

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]