San Frediano in Cestello

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
San Frediano in Cestello
San Frediano in Cestello
Místo
Zeměpisné souřadnice
Základní informace
Náboženství křesťanství
Specifikace
Odkazy
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah v kategorii Commons

San Frediano in Cestello je katolický kostel v Florencii, ve čtvrti Oltrarno.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Název cestello je odvozen od cisterciáků, kteří budovu převzali roku 1628. Původní kostel z 15. století patřil ke karmelitánskému klášteru Santa Maria degli Angeli. V letech 1680-1689 byl kostel přestavěn dle návrhu Silvianiho a Ceruttiho. Impozantní kupole a zvonice byly dostavěny roku 1689 Ferritim.

V klášteře žila a zemřela Maria Maddalena de' Pazzi (1566–1607), původem z florentské šlechtické rodiny. Byla kanonizována roku 1662 a její tělo bylo přeneseno do florenského kostela, který je jí zasvěcen.

Výzdoba[editovat | editovat zdroj]

Kupole kostela.

Interiér je zdoben freskami od Gabbianiho. V klášteře je socha Sv. Marie Maddaleny de' Pazzi (1726) od Montatiho a Sv. Bernarda z Clairvaux porážejícího ďábla (1702) od Piamontiho (1702).

V refektáři je umístěna Poslední večeře a malby od Poccetiho. V transeptu je Madona se svatými od Curradiho a malby Ukřižování a Umučení sv. Vavřince od Jacopa del Sellaio. V třetí kapli nalevo je polychromovaná dřevěná socha Madona s dítětem (1350) a fresky Scény ze života zakladatele cisterciánského řádu (1688–1689) od Piera Dandiniho.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku San Frediano in Cestello na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]