S4 League

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
S4 League
VývojářGameOn Studio (dřívější Pentavision Entertaiment)
VydavatelNeoWiz Games
DistributořiEvropská unieUSAKanada Alaplaya (divize ProSiebenSat1Games)
Jižní KoreaJaponsko Pmang (divize NeoWiz Games)
LicenceFree
Poslední verze1413 (e)
PlatformyPC
Datum vydáníJižní Korea 2007
Evropská unie 2008
USA 2008
Kanada 2008
Japonsko 2012
ŽánrMMOTPS
MódyPractise, DeathMatch (DM), TouchDown (TD), Chaser, Arcade, Captain, BattleRoyal (BR), Siege
Médiadigitální distribuce (e)
OvládáníW, A, S, D; Mezerník; Shift; Ctrl; Tlačítka myši
PEGI 12 USK 16
Webové stránkyS4 EU HOME
Data mohou pocházet z datové položky.

S4 league[editovat | editovat zdroj]

S4 League (korejsky 4리그) je MMOTPS multiplayerová hra vyvinuta společností GameOn Studio (dříve Pentavision Entertaiment) a distribuována společnostmi PMANG a ALAPLAYA. Od roku 2011 prochází hra mnohočetnými změnami, ať už se jedná o změny administrativní nebo herní. Hra prochází přechodným obdobím. Každá velká změna je nazývána Season (období). Momentálně se připravuje Season 4: Alice.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Poprvé se hra objevila jako koncept pod názvem "S4 Project" v roce 2005. Poté nastala dlouhá odmlka. V roce 2007 začala korejská společnost NeoWiz (která v této době koupila vývojáře hry – Pentavision) hostovat betaverzi této hry již pod dnešním názvem. Hra se nicméně lišila od současné verze. Do Evropy a Severní Ameriky tato hra dorazila o rok později, tedy v roce 2008. V roce 2011 byla evropská herní společnost Burda:IC GmbH (jejíž divizí byla právě Alaplaya) odkoupena televizním gigantem zvaným ProSieben Group. V této době se také hra začala velmi výrazně měnit: Byl zvolen nový styl zbraní, oblečení a map a bylo zrušeno staré GUI (Game User Interface) a nahrazeno novým. Proti této akci protestovalo mnoho hráčů.

Gameplay[editovat | editovat zdroj]

Tato hra je označena jako “TPS-Third Person Shooter“ (pohled třetí osoby), což umožňuje širší rozhled, který hry typu “FPS-First Person Shooter“ (pohled první osoby) neumožňují. Abyste mohli hrát tuto hru, musíte mít zaregistrovaný účet a staženého a nainstalovaného herního klienta. Po přihlášení dostanete možnost zvolit si server (Alaplaya má jazykově rozlišené servery) a následně kanály, které mohou být limitovány herními úrovněmi. K dispozici je také klanový systém a kanály pro zápasy typu klan proti klanu. Jakmile jsou hráči připojeni ke kanálu, mohou tvořit herní místnosti, u kterých mohou nastavit maximální počet hráčů a herní omezení. Jakmile je v místnosti dostatek hráčů připravených hrát, hra může začít. Maximální počet hráčů na jednu místnost je 16. Je zde velké množství herních módů. Výhra nebo prohra nemá velký vliv na počet získaných bodů zkušenosti (anglicky EXP/XP), ani na počet bodů herní měny (tzv. PEN points). Ve hře není umožněna přátelská střelba. (tj. možnost zabíjet hráče svého týmu). Hráči nízké herní úrovně získávají při postupu na vyšší herní úroveň herní body (PEN points), emotikony (např. možnost tance), oblečení a další drobné dárky.

Důležité odkazy[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku S4 league na anglické Wikipedii.