Rudolf Schenker

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Rudolf Schenker
Scorpions - 03.jpg
Základní informace
Narození 31. srpna 1948
Německo Hildesheim, Německo
Žánry Hard rock, Heavy metal
Aktivní roky 1965 - dosud
Vydavatel BMG
Příbuzná témata Scorpions
Ocenění Stadtplakette Hannover
Záslužný Kříž Dolního Saska I. třídy
Příbuzní Michael Schenker a Barbara Schenker (sourozenci)
Významný nástroj
Gibson Flying V
Dean Signature V
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Rudolf Schenker (* 31. srpna 1948 Hildesheim, Německo) je kytarista a také zakladatel německé hard rockové skupiny Scorpions.

Jako malý byl velmi ovlivněn hudbou a kytarami, jako tehdy skoro každé dítě narozené po válce. V 17 letech založil Scorpions. Krom toho, že hrál na kytaru, tak i zpíval. Od roku 1970 je ale jen kytaristou, protože Scorpions našli profesionálního zpěváka. Právě se zpěvákem Klausem je Rudy považován za „tvořitelské“ jádro skupiny, protože většinu skladeb složili právě oni dva.

I když je sólovým kytaristou skupiny Matthias Jabs, tak některá sóla hraje i Rudolf. Jeho sóla můžete slyšet například ve skladbách Wind Of Change, Still Loving You, Big City Nights, Through My Eyes či As Soon As The Good Times Roll.

Rudolf Schenker je tak známý používáním kytar ve tvaru véčka (Flying V), hlavně značek Gibson, Dommenget a Dean. Na DVD Acoustica můžeme dokonce vidět Rudyho hrát na akustickou kytaru ve tvarů „véčka“. Tuto kytaru mu speciálně vyrobila firma Dommenget, jejíž kytary používá i sólový kytarista Matthias Jabs. Jeho bratr Michael Schenker je také kytarista a byl i členem Scorpions.

Rudolf používá hlavně kytary :

elektrické : Gibson Flying V, Dean Vs, Dommenget Flying V…

akustické : Dommenget, Dean…

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]