Rudolf Brančovský

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Rudolf Brančovský
Rudolf Brančovský
Rudolf Brančovský
Základní informace
Narození 12. února 1980 (37 let)
Brno
Původ Česko Česko
Žánry punk, kabaret
Povolání muzikant, výtvarník
Aktivní roky 1999 – současnost
Vydavatel Indies Scope
Příbuzná
témata
Veselá zubatá
Poletíme?
Web brancovsky.cz
Významný nástroj
elektrická kytara, banjo
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Rudolf Brančovský (* 12. února 1980 Brno) je český výtvarník a hudebník, frontman skupiny Poletíme?.

Život[editovat | editovat zdroj]

Vystudoval střední průmyslovou školu slévárenskou v Brně v oboru Umělecké zpracování kovů a drahých kamenů jako umělecký slévač. Maturoval v roce 1999.[1] V roce 2002 přesídlil do Prahy, kde měl ateliér ve Švandově divadle, ale nyní opět působí v Brně.

V současné době se mu jako výtvarníkovi stala nejsilnějším médiem akrylová malba na plátno, či na objekty vyřezávané ze sololitu nebo papíru. Kromě malby rád pracuje i s prostorem, což ukazují například četné obrazy malované pro stěny kaváren, restaurací, klubů či veřejných prostor (například Barevné vinařství Bavory, Lokál U Cajpla, rodinný zábavní park Bongo Brno, Galaxie Zlín, Tongo Hradec Králové, Toboga Praha). V zakázkách se též věnuje i ilustraci.

S výsledky jeho výtvarného počínání je možné se kromě Česka setkat i v Rakousku, Anglii, Irsku, USA, Kanadě, Belgii, Itálii, Švýcarsku a na Slovensku. Od roku 1999 měl přes 100 samostatných výstav.

Od roku 2007 je frontmanem hudební skupiny Poletíme?, ve které hraje na banjo a kytaru, zpívá a píše texty. Skupinou Poletíme? nahradil svoji předchozí kapelu Veselá zubatá, kterou založil v roce 2000. První kapelou, ve které Rudolf Brančovský působil, byla skupina No Goliash.[2][3]

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. 383 dárců pro Konto BARIÉRY
  2. LukasT: Rozhovor s Rudom Brančovským (Veselá zubatá). Mediablog 23. září 2007. [cit. 2013-03-13]. Dostupné online.
  3. TESAŘ, Milan: Kdo nemá holku, rychle na náš koncert. Rozhovor s Rudolfem Brančovským. Folk 20, říjen 2010 (22. září 2010): s. 18–19.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]