Richard Hammond

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Richard Hammond
Richard Hammond
Rodné jméno Richard Hammond
Narození 19. prosince 1969 (45 let)
Solihull, Anglie, Spojené království
Aktivní roky 2002 - současnost
Manžel/ka Amanda Etheridge
Děti Izzy a Willow

Celým jménem Richard Mark Hammond (* 19. prosince 1969, Solihull ve Velké Británii) je britský televizní moderátor známý především pořadem Top Gear, Brainiac: Šílená vědaDrtivá porážka.

Život[editovat | editovat zdroj]

Je ženatý s Amandou (Mindy) Etheridge. Má dvě dcery, Isabelu (Izzy) a Willow. Bydlí v Cheltenhamu. Má několik koní, kachen, dvě kočky a TG psa, psa Top Gearu. V roce 2002 začal moderovat nejznámější magazín o autech Top Gear společně s Jeremy ClarksonJamesem Mayem. Jeho oblíbený automobil je Porsche GT3 a Pagani Zonda F. Jeho auta: Morgan Aeromax, Porsche 911, Ford MustangDodge Challenger který si zakoupil v Americe při natáčení Top Gearu, protože společnost General Motors odmítla Top Gearu automobil zapůjčit (prý jejich auta v Top Gearu jen kritizují). Osudným dnem v jeho životě se stal čtvrtek 20. září 2006, kdy chtěl při natáčení Top Gearu překonat rychlostní rekord Británie (483,18 km/h) v dragsteru Vampire. Při své první jízdě se přes tuto hodnotu dostal, naměřili mu dokonce přes 500 km/h, při druhé podle všeho také. Ale při třetí jízdě mu explodovala pravá přední pneumatika a vyletěl z dráhy. S těžkým otřesem mozku byl převezen do nemocnice, kde byl měsíc v kómatu[zdroj?]. On sám řekl, že jediný rozdíl mezi ním před nehodou a po nehodě je v tom, že předtím nejedl celer a teď už ano. Jeremy Clarkson o jeho nehodě prohlásil, že Richard nahlédl za dveře smrti a usoudil, že se mu tam nelíbí. Od roku 2003 moderuje TV pořad Brainiac: Šílená věda, který se zabývá především vědou. V roce 2007 ho nahradil Vic Reeves. Dále také od roku 2008 moderuje britskou verzi pořadu Total Wipeout. Richard spolu s Jamesem a Jeremym objevil takzvaný pramen Nilu.

V Top Gearu je přezdíván „křeček“ (hamster), díky svému malému vzrůstu a také kvůli tomu, že jedl papír s výsledky - nepojmenoval ho tak Jeremy (jak se většina lidí domnívá), ale právě fanoušci Top gearu.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]